Miami | Alcaraz valcuje, rovnako ako Fritz

Po druhýkrát na turnaji Carlos Algarz nasadil svojmu súperovi bagel, ktorý pokračuje v pochode smerom k finále Miami Open Masters, keď si chce udržať titul, ktorý vyhral minulý rok.

Na kurte sa cítim rýchlejšie, lepšie sa pohybujem a som spokojný s tým, ako hrám [with]. Veľa scén. Užívať si tam každú sekundu. Carlos Algaraz

Devätnásťročná svetová jednička dominovala v úvodnom sete nad Dujanom Lajovičom, no v druhom kole sa dostala do problémov a vyrovnala na 5:5, čím prinútila Španiela do tajbrejku.

Dokonca aj tam Alcaraz prevzal skorú kontrolu za stavu 6-2, než ho podržal Lajovič, ktorý si zachránil tri mečbaly, než inkasoval 91-minútový zápas po obrovskom víťaznom bekhende z prvého setu, keď trafil 27 víťazných bodov počas zápasu.

„Všetko bolo pod kontrolou alebo som si to aspoň myslel, ale viete, v zápase to nie je jednoduché,“ priznal Alcaraz po víťazstve nad 32-ročným súperom.

„Nervy vyšli von. Počas súťaže som urobil niekoľko chýb, ktoré som nemal robiť. Preto bolo ťažké vyhrať súťaž. Ale som veľmi spokojný s tým, ako som hral, ​​bol to dobrý zápas.

Napriek tomuto neúspechu predviedol Algaraz vynikajúci tenis, aby sa dostal do štvrtého kola, nielenže zostal na ceste za svojím druhým titulom v MMI, ale tiež dokončil „Sunshine Double“ víťazstvom v Indian Wells v minulú nedeľu.

„Na kurte sa cítim rýchlejší, lepšie sa hýbem,“ dodal Algaraz, ktorý si v sezóne zlepšil bilanciu na 16:1. „Som spokojný s rozmanitosťou, ktorú môžem hrať [with]. Veľa scén. Užívam si tam každú chvíľu.

Jeho ďalší súper, Tommy Ball, by sa však mohol ukázať ako problémový bod ich posledného stretnutia v šestnástke, keďže minulý rok porazil Rafa Nadala a Algaraza a v nedeľu pridal na zoznam iberských obetí ďalšieho Španiela. , 20. nasadený Alexander Davydovič Foghina, 6-3 7-5.

READ  Zmenené: Toto video neukazuje, ako robot porazil človeka v zápase v stolnom tenise | Od PesaCheck | júl 2023

„Prehral som prvý a jediný zápas, ktorý som hral proti Tommymu,“ spomínal Alcaraz na Američana, ktorý sa na tohtoročnom Australian Open dostal do posledných štyroch. „Viem, že je to veľmi talentovaný a veľmi tvrdý hráč, takže musím hrať čo najlepšie a uvidíme, čo sa stane.“

Navyše, Algaraz sa stále nezmieril so svojím novoobjaveným statusom celebrít.

„Som veľmi šťastný, že vidím celebrity, ktoré sledujú moje zápasy. Je to neuveriteľné,“ priznal. „Keď hrám na US Open, cítim sa trochu nervózny, keď vidím chlapíka ako Jimmy (Butler, hviezda Miami Heat NBA, ktorý sedel na tribúne) a celebrity.

„Určitým spôsobom nemôžem uveriť, že títo chlapci radi sledujú moje zápasy. Pre mňa je to šialené,“ povedal.

Taylor Fritz vyhral po tom, čo postúpil do poslednej šestnástky štvrtý rok po sebe

Tim Nwachukwu/Getty Images

Možným štvrťfinálovým súperom pre tínedžera je Američan číslo 1 Taylor Fritz, ktorý postúpil medzi šestnásťfinále pohodlným víťazstvom 6-4 6-4 nad Kanaďanom Denisom Shapovalom.

Fritz pri svojom prvom podaní stratil iba 6 bodov a nestretol sa s jedným brejkbalom, vďaka čomu brejky 4-3 a 2-1 v prvom zápase priznal, že 80-minútový súboj nemal úplne pod kontrolou!

„Nemohol som nájsť ten útočný vzorec, pretože trafil loptu tak silno a druhé podanie trafil tak vysoko,“ prezradil Fritz. „Bolo to o vytváraní loptičiek a o konzistentnosti, pretože som nemohol toľko trafiť, keď hádzal loptičky po kurte.

„Cítil som sa, že som svoje podanie bránil naozaj dobre. „Nedal som mu veľa voľných bodov a dobre som podával, takže som nesplnil žiadne brejkbaly,“ povedal Fritz po tom, čo sa štvrtý rok po sebe dostal do štvrtého kola.

„Dokázal som využiť prestávku v oboch setoch. V skutočnosti je to rozdiel,“ priznal.

Matthew Stockman/Getty Images

Vo štvrtom kole sa Američan stretne s 19-ročným Dánom Holgerom Rooneom, siedmym nasadeným, ktorý zdolal 31. nasadeného Daniela Schwartzmana z Argentíny 6:4 6:2.

Rooneyová premenila všetky štyri brejkbaly, ktoré získala v horúcom popoludňajšom slnku, keď sa presadila vo vyšších fázach hry.

„Mojím cieľom je hrať vždy, keď hrám.“ „Myslím si, že bolo niekoľko mítingov, kde som to neurobil, ale 95 percent zápasov sa hralo podľa mojich predstáv a to som chcel,“ povedal.

Aj v nedeľu dominoval šiesty nasadený Rus Andrej Rubľov. 29. nasadený Miomir Kegmanovič zo Srbska 6-1 6-2 a 10. nasadený Janic Sinner z Talianska, bývalý vicemajster, zdolali 21. nasadeného Grigora Dimitrova z Bulharska 6-3 6-4. Fín Emil Rusuuri porazil Japonsko. 6-3 7-6(3).

V poslednom zápase Nór Casper Ruud pokračoval v boji o formu, ktorá ho doviedla až do minuloročného finále, keď podľahol Holanďanovi Botikovi van de Santsulpovi 3-6 6-4 6-4.

Medzitým, štvrtý nasadený Rus Daniil Medvedev dostal od Slováka Alexa Molkana postup do šestnástky po zranení pravého slabina.