Ekonomika

Tesla je predposledná v prieskume spoľahlivosti organizácie CR, napriek …

Americká spotrebiteľská organizácia Consumer Reports (CR) zverejnila výsledky svojich najnovších prieskum spoľahlivosť automobilov, ktorá zahŕňala viac ako 300 000 vozidiel. Tesla skončil predposledný, aj keď jeho vozidlá celkovo neutrpeli vážne problémy. „Zvaril“ to najmä nový Model Y a nepomohol ani Model S.

Tesla v rámci spomínaného prieskumu Správy pre spotrebiteľa (CR) skončil na 25. mieste z 26. medzi značkami. Je to dané podpriemerným hodnotením modelov Model Y a Model S. V prípade modelu Y je to spôsobené „základnými“ výrobnými chybami, ako napríklad nesprávne zarovnané panely karosérie a nedostatočná kvalita laku.

Tesla Model S „Dlhuje“ svoje podpriemerné hodnotenie a relatívnu „banalitu“, problém s pamäťovou jednotkou typu eMMC v starších vozidlách, ktorú nájdeme napríklad aj v smartfónoch. To však môže viesť k veľkým problémom s dotykovou obrazovkou (môže dokonca úplne zlyhať), cez ktorú je vozidlo nastavené a obsluhované.

Našťastie spoločnosť Tesla po dlhom čase konečne uznala tento problém a v tomto smere predĺžila záruku. Akákoľvek oprava je teda teraz bezplatná v rámci 8-ročnej predĺženej záruky alebo 160 000 km. Problémy sa podľa neho nevyhýbajú ani vzduchovému pruženiu modelu S Teslarati.

Podľa CR trpí rad ďalších vozidiel s podpriemernými hodnotami oveľa vážnejšími problémami, ktoré sa týkajú napríklad pohonného systému vrátane motorov alebo prevodoviek, ako aj elektroniky. Problémy v tejto oblasti sa nevyhýbajú ani elektromobilom. Konkrétne model Audi e-tron, ktorý má nedostatky v pohonnom systéme a výkonovej elektronike.

prieskum spoľahlivosti tesla

Zdroj: Správy o spotrebiteľoch (údaje) / Bloomberg (graf)

Podľa CR môžu mať nové elektromobily problém s spoľahlivosť, aj keď ich pohonný systém je oveľa jednoduchší ako v prípade horákov, vďaka čomu je teoreticky spoľahlivejší. V tomto prípade to však hrá rolu v tom, že pre mnohých výrobcov ide o novú technológiu, s ktorou doteraz nemali skúsenosti.

To však neplatí pre Teslu. Stále však má problém najmä s kvalitou výroby nových modelov. Jake Fisher, senior riaditeľ automobilového testovania v Českej republike, tvrdí, že v tomto kontexte by bez neho mohla mať Tesla veľmi presvedčivý modelový rad.

Nepochybujeme o tom, že Tesla bude pracovať na spomínaných nedostatkoch svojich vozidiel. Zároveň sa zdá, že v rámci novšieho výrobného závodu v Číne dokázala vyriešiť prípadné problémy s kvalitou, resp. udržiavanie vysokého štandardu kvality. Veľké nádeje v tejto veci sa vkladajú do ešte modernejšieho výrobného závodu, ktorý sa v súčasnosti buduje v Nemecku.

Zdroj: Bloomberg

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla má byť z hľadiska „výroby“ kvalitných automobilov najhoršia a najlepšia. Podľa toho kde
Elektromobily sú menej náchylné na poruchy, informujú asistenčné spoločnosti
Tesla od spoločnosti Tesloop má najazdených viac ako 4 milióny km. Ako sa im darí

READ  Minister zdravotníctva tvrdí, že Spojené kráľovstvo je vo veľkej miere na svete pre variant bizarného korónového vírusu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close