Veda

CDC zistilo, že niektorí Američania dostali nové injekcie Covid

Podľa údajov CDC každý týždeň zomiera na Covid viac ako 1200 ľudí. „Je to vtip,“ povedal doktor David Kimberlin, pediater z University of Alabama v Birminghame, ktorý na stretnutí zastupoval Americkú akadémiu pediatrov.

„Je to, ako keby sa každý týždeň vymazala celá štvrť,“ povedal Dr. Kimberlin.

Takmer 16 000 ľudí bolo hospitalizovaných s COVID v týždni končiacom sa 14. októbra v porovnaní s približne 23 000 v rovnakom čase minulého roka a viac ako 44 000 v roku 2021.

Miera hospitalizácie COVID medzi dospelými vo veku 75 a viac rokov je dvakrát až trikrát vyššia ako medzi ľuďmi vo veku 65 až 74 rokov. Miera hospitalizácie je najvyššia medzi domorodými Američanmi, domorodými obyvateľmi Aljašky a černochmi.

K 14. októbru dostalo vakcínu menej ako 1 percento pôvodných obyvateľov Ameriky a Aljašky a 7,6 percenta černochov.

„Som naozaj sklamaná nízkou mierou zaočkovanosti, pretože si myslím, že je to obrovská premárnená príležitosť na zlepšenie našej celkovej úrovne zdravia,“ povedala doktorka Camille Cottonová, lekárka z Massachusetts General Hospital a poradkyňa CDC.

Väčšina ľudí by mala mať možnosť získať vakcínu bezplatne prostredníctvom súkromného zdravotného poistenia, Medicare alebo Medicaid. Vládne programy tiež vyrábajú vakcíny Dostupné oslobodiť deti A dospelých ktorí sú podpoistení alebo nepoistení minimálne do 31. decembra 2024.

Vo viac ako 24 000 lekárňach bolo doteraz nepoisteným podaných viac ako 380 000 dávok.

Napriek tomu mnohí ľudia hlásili, že majú problém nájsť vakcínu v lekárňach, že im boli účtované poplatky alebo boli dokonca omylom odmietnutí. V niektorých lekárňach dopyt prevýšil ponuku, čo spôsobilo zrušenie termínov.

READ  Inžinieri demonštrujú kvantovú výhodu

Dr. Cotton povedal, že jeho klinika a ďalší dostali dávky vakcín len v posledných niekoľkých týždňoch a je mimoriadne optimistický, že miera zaočkovanosti sa zvýši.

Podľa ministerstva zdravotníctva a sociálnych služieb bolo k 14. októbru zaočkovaných 12 miliónov Američanov. Toto číslo sa v nasledujúcom týždni zvýšilo na 14,8 milióna.

Približne 36 percent dospelých vo veku 75 rokov a starších v prieskume uviedlo, že určite dostanú vakcínu, zatiaľ čo 26 percent uviedlo, že pravdepodobne áno alebo ešte stále nie je rozhodnutých.

Niektorí odborníci tvrdili, že imunita voči predchádzajúcim infekciám a očkovanie stačí na ochranu väčšiny mladých ľudí pred ťažkým ochorením a smrťou na Covid.

CDC odporučilo 12. septembra, aby všetci Američania vo veku 6 mesiacov a starší dostali aspoň jednu dávku najnovších injekcií COVID. V tom čase boli poradcovia agentúry jednotní v podpore vakcín pre ľudí s vysokým rizikom kvôli ich veku, rase alebo zdravotnému stavu.

Niektorí poradcovia však tiež vyjadrili obavy z odporúčania injekcií mladým ľuďom, najmä deťom a mladým mužom s vysokým rizikom myokarditídy, čo je nezvyčajný vedľajší účinok. Relatívne mladí a zdraví ľudia majú malé riziko vážnych ochorení.

Napriek tomu u niektorých pacientov môže vírus spôsobiť dlhodobé poškodenie srdca a iných orgánov.

Približne 38 percent dospelých v prieskume uviedlo, že by si vakcínu sami nevybrali. Takmer rovnaké percento rodičov uviedlo, že by svoje deti nedalo zaočkovať.

„Možno máme najlepšiu vakcínu na svete, môžeme mať najlepšiu možnosť prístupu k nej,“ povedal Dr. Kimberlin, „ale ak 40 percent ľudí povie, že ju nechcú,“ povedal, „len to ide. sedieť na poličke.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close