Ekonomika

Cenová revolúcia: 20 eur mesačne za neobmedzené dáta? Od októbra realita aj na slovenskom

Musíš byť prihlásený / á, aby si mohol uložiť článok.

Nový virtuálny mobilný operátor sa volá Radosť a funguje na sieti O2. Cieľmi na mladšiu generáciu

Nevšedný premiéru má vcelku nevšedný mobilný operátor s dosť nevšedným menom. Vlastne celé je to zatiaľ trochu bizarné, ale zároveň môže ísť o najlepšiu ponuku mobilného operátora na slovenskom za celé roky.

Prvý nevšednosť – virtuálny operátor sa volá radosť. V ponuke má tri balíčky s názvami Nekonečná Radosť, Veľká Radosť a Malá Radosť. Sme zvedaví, ako si budeme v trafike pýtať kredit na Veľkú Radosť. Inak, maskotom operátora je zjavne slon.

Druhá nevšednosť – Radosť vlastne ani nemala štandardné premiéru. Virtuálne operátor funguje na sieti O2 a spustený bude niekedy v priebehu októbra. Navyše nezverejnil úplne všetky informácie o svojom fungovaní. Tie zatiaľ dostupné zverejnil pre novinárov iba prostredníctvom krátkeho Facebook videoklipu.

Cenová revolúcia: 20 eur mesačne za neobmedzené dáta?  Od októbra to má byť realita aj na slovenskom
Zdroj: Radosť

Tretia nevšednosť – Radosť sa označuje za digitálneho operátora bez akýchkoľvek kamenných pobočiek. Ide o predplatenú službu, ktorá ale funguje trochu inak. Má vlastnú aplikáciu pre iOS a Android (zverejnené budú v októbri), cez ktorú sa objedná SIM (doručí kuriér) aj spomínané balíčky, kontroluje spotreba a platby.

Štvrtá nevšednosť – toto vyzerá zatiaľ na malú cenovú revolúciu. Radosť Nekonečno bude na 30 dní stáť 20 eur a v cene je plný flat, respektíve neobmedzené minúty, SMS a dokonca aj dáta. Všetko do všetkých sietí v rámci EÚ. Rýchlosť dát nebola zatiaľ špecifikovaná, ale Radosť ju označuje ako „HD dáta“ vhodné pre streamovanie Full HD videa. V slovníku O2 sa takto pri titánové Smart paušálu označuje rýchlosť 10/10 Mbps.

READ  Vedúci predstavitelia centrálnych bánk V4 organizujú konferenciu o zelených zmenách

Veľká Radosť je potom na 30 dní za 10 eur a v cene je 200 minút a SMS a k tomu 8 GB.

Malá Radosť je za 5 eur a obsahuje 100 minút a správ a 2 GB dať. Volania, SMS a MMS nad rámec stojí 5 centov, 1 GB zas 2 eurá.

Prvých 7 dní po aktivácii SIM karty je zadarmo. Alebo presnejšie – službu si môžeš najprv vyskúšať a až potom dokúpiť niektorý z balíkov.

Cenová revolúcia: 20 eur mesačne za neobmedzené dáta?  Od októbra to má byť realita aj na slovenskom
Zdroj: Radosť

Zatiaľ to znie až podozrivo dobre. Ak by v tom nebol žiaden háčik, Nekonečná Radosť (na ten názov si budeme dlho zvykať) je bezkonkurenčne najlepšia ponuka na celom trhu. Najbližšie k nej majú tieto produkty:

Titánový O2 Smart paušál za 40 eur mesačne – rovnako úplne neobmedzený (s rýchlosťou do 10/10 Mbps), ale v cene má aj dotáciu na mobil 180 eur a predplatné prémiové služby ako napríklad HBO Go na celú dobu viazanosti spolu za 144 eur.

T Dáta HD od Telekomu za 42 eur mesačne – neobmedzené dáta (v rýchlejší sieti) s neobmedzenou rýchlosťou do 25 GB, potom zníženie na 10 Mbps ak tomu 100 minút.

T Nekonečno SD od Telekomu tiež za 42 eur mesačne – neobmedzené minúty aj správy a tiež dáta plnou rýchlosťou do 20 GB a potom zníženie rýchlosti na 3 Mbps.

Sloboda ∞ + od 4ka za 22 eur mesačne – neobmedzené minúty alebo správy a tiež neobmedzené dáta. Ale 4G len vo vlastnej sieti s menším pokrytím alebo v národnom roamingu na Orange 3G sieti.

Ako vidieť, Radosť rozmetala cenníky všetkých operátorov. Podobne výhodné sú aj ostatné ich balíky. Je to konečne ponuka, na ktorú sa čakalo pri porovnaní niektorých lákavých paušálov zahraničných operátorov? Alebo v tom nakoniec bude nejaký háčik? Budeme to sledovať a hneď po spustení služby o pár týždňov sa podrobne pozrieme, ako niečo také môže na slovenskom špecifickom trhu naraz fungovať.

READ  Slovenskí liberáli prezentujú manifest na konferencii strany

Upozorniť na chybu.
Pokiaľ si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close