Veda

Červí mesiac (a podľa niektorých definícií supermesiac).

Mesiac, alebo Supermesiac vo Washingtone, DC, je videný stúpať za americkým Kapitolom, v pondelok 9. marca 2020. Supermesiac nastáva, keď je obežná dráha mesiaca najbližšie k Zemi (perigeum). S pozdravom: NASA / Joel Kovsky

Budúci úplný mesiac je červ, vrana, kôra, miazga alebo čínsky mesiac; Pesach, Pesach alebo Pascal Moon; Festival Holi Mesiac; Medine alebo Medine Poya; Shab-e-baraat alebo baraat nočný mesiac; A (podľa niektorých definícií) supermesiac.

Budúci spln sa objaví oproti Slnku na zemskej dĺžke Zeme v nedeľu popoludní 28. marca 2021 o 14:48 EDT. V pondelok ráno bude východne od medzinárodnej časovej osi od časovej zóny Indie. Mesiac sa v tomto čase objaví asi tri dni v splne, od soboty rána do pondelka večera do utorka rána.

Mesiac vychádza za hrebeňom kostola svätého Dominika

Mesiac alebo supermesiac je vidieť, ako vychádza po období 9. marca 2020, v kostole svätého Dominika vo Washingtone, DC. Supermesiac nastáva, keď je obežná dráha mesiaca najbližšie k Zemi (perigeum). S pozdravom: NASA / Joel Kovsky

V 30. rokoch minulého storočia začal almanach mainského farmára zverejňovať názvy indiánskeho mesiaca pre každý mesiac v roku. Podľa tohto almanachu je to mesiac vrana, kôra, miazga, cukor alebo červ ako spln v marci. Severnejšie kmene na severovýchode USA ju poznali ako Vraný mesiac, keď lov vrán naznačoval koniec zimy. Druhým severným názvom bol Crust Moon, pretože snehová pokrývka sa cez deň topí a v noci mrzne, alebo mesačná kôra zo šťavy (alebo cukru), pretože je čas klepnúť na javory. Ďalšie kmene na juhu sa po tomto červom mesiaci nazývali Červí mesiac, ktoré sa javia ako zemné vrecia. Je pochopiteľné, že iba južné kmene ho nazývali Červí mesiac. Keď ľadovce pokrývali severnú časť Severnej Ameriky, eliminovali pôvodné dážďovky. Severnejšie lesy ustúpili bez dážďoviek po tom, čo sa tieto ľadovce roztopili asi pred 12 000 rokmi. Dážďovky v týchto oblastiach sú dnes väčšinou invázne druhy, ktoré sa dovážajú z Európy a Ázie.

READ  Vzostup hospitalizácie v LA COVID, znamenie varovania ku Dňu matiek - NBC Los Angeles

Mesiace sa menia s novým mesiacom v hebrejskom kalendári a spln spadá medzi mesiace mesiaca. Tento spln je uprostred Nissanu, čo zodpovedá Pesachu alebo Pasche. Tento rok sa Pesach začína pri západe slnka 27. marca a končí sa v noci 4. apríla 2021.

Toto je Mesiac Pascal v západokresťanskom výstrednom kalendári, odkiaľ sa počíta dátum Veľkej noci. Paschal je latinizovaná verzia Pesachu. Kresťanský sviatok Veľkej noci, známy tiež ako Pascha, sa všeobecne slávi prvú nedeľu po prvom jarnom splne. Existujú však rozdiely medzi časom týchto astronomických udalostí a rôznymi kalendármi, ktoré používajú východné a západné cirkvi. Toto je jeden z tých rokov, keď to robí rozdiel. Západné kresťanstvo bude sláviť Veľkú noc v nedeľu 4. apríla 2021, po prvom jarnom splne. Východné kresťanstvo bude sláviť spln Mesiaca ako západný a východná pravoslávna Veľká noc sa bude sláviť v nedeľu 2. mája 2021.

Pred dvoma rokmi môj priateľ Tom Van Wagner navrhol pomenovať tento šikmý mesiac a aktualizovať tak tradíciu pomenovania Mons po významných udalostiach týkajúcich sa ročného obdobia. Možno je to kvôli jazdeckej dobe menej jazdy, ale aspoň v mojom okolí nejdem tento rok do mnohých boxov ako po minulé roky …

Ako mesiac v splne v hinduistickom mesiaci Phalgun sa tento mesiac zhoduje s sviatkom Holi, oslavujúcim víťazstvo dobra nad zlom a začiatkom jari. Okrem iného hra Holi obsahuje hru zadarmo pre všetkých, v ktorej je striekajúci farebný prášok a / alebo farebná voda. V roku 2021 sa Holika Dahan uskutoční 28. marca a Holi 29. marca.

Každý spln je sviatkom na Srí Lanke. Tento spln je Medin alebo Madin Poya, čo predstavuje prvú otcovu návštevu Budhu po jeho osvietení.

READ  Čo boli tie svetlá na oblohe nad Montanou?

Mesiace sa menia s novým mesiacom v čínskom lunárnom kalendári a spln spadá medzi mesiace mesiaca. Tento spln je uprostred druhého mesiaca čínskeho kalendára.

Mesiace v islamskom kalendári sa začínajú prvým pozorovaním dorastajúceho polmesiaca po novu. Tento spln je uprostred Šajbanu, mesiac pred ramadánom a ôsmy mesiac kalendára. Mešity oslavujú 15. deň Ša’banu ako Shab-e-Barat alebo Baratova noc. Shi moslimovia to tiež oslavujú ako stredný Ša’ban. V tomto roku sa predpokladá, že Šab-e-Barát sa začne pri západe slnka 28. marca a skončí sa pri Tunde 29. marca 2021.

Termín „supermesiac“ vytvoril astrológ Richard Knoll v roku 1979 a vzťahuje sa na nový alebo úplný mesiac, ktorý nastane, keď je mesiac v rozmedzí 90% perigeu, ktoré je najbližšie k Zemi. Supermuny sa stali populárnymi za posledných niekoľko desaťročí. V závislosti od toho, ako interpretujete túto definíciu, môže mať typický rok 2 až 4 úplné mesiace po sebe a 2 až 4 nové mesiace po sebe. Pretože nemôžeme vidieť nový mesiac (okrem prípadov, keď zatmáva Slnko), priťahuje pozornosť verejnosti úplný supermesiac, pretože práve vtedy je spln najväčší a najviditeľnejší pre každý rok. Vyzerá jasne. Keď je úplný mesiac dosť blízko Zeme, aby sa dal kvalifikovať ako supermesiac, rôzne publikácie používajú mierne odlišné prahové hodnoty pre posúdenie. Pre rok 2021 niektoré publikácie uvažujú o štyroch splnoch mesiaca marec až jún, iné ako tri splny mesiac apríl až jún a iné iba ako dva mesiace splnu v apríli a máji. V apríli a máji sú splny viazané ako najbližšie splny v roku. Spln 26. mája 2021 bude o niečo bližšie k Zemi ako spln 26. apríla 2021, avšak zriedený iba o 0,04%!

Ako vždy je vhodné nosiť slávnostné nebeské oblečenie na počesť splnu. Zistite, či vidíte viac vrán, dážďoviek alebo jám, a oslávte začiatok jari, možno pomocou nejakých farebných displejov (aj keď neodporúčam striekanie cudzincov farbami, pokiaľ sa nenachádzate v oblasti, nie sú kvôli tomu všetci tam, kde to očakávajú). Holi).

Supermesiac mesiaca

S pozdravom: NASA / Joel Kovsky

2021 Supermesiac – Definovanie Supermesiaca

Termín „supermesiac“ vytvoril astrológ Richard Knoll v roku 1979 a vzťahuje sa na nový alebo úplný mesiac, ktorý nastane, keď je mesiac v rozmedzí 90% perigeu, ktoré je najbližšie k Zemi.

READ  Vedci vyvinuli umelo vytvorený proteín, ktorý zlepšuje pamäť

Supermuny sa stali populárnymi za posledných niekoľko desaťročí. V závislosti od toho, ako interpretujete túto definíciu, môže mať typický rok 2 až 4 úplné mesiace po sebe a 2 až 4 nové mesiace po sebe.

Pretože nemôžeme vidieť nový mesiac (okrem prípadov, keď zatmáva Slnko), priťahuje pozornosť verejnosti úplný supermesiac, pretože práve vtedy je spln najväčší a najviditeľnejší pre každý rok. Vyzerá jasne.

Keď je úplný mesiac dosť blízko Zeme, aby sa dal kvalifikovať ako supermesiac, rôzne publikácie používajú mierne odlišné prahové hodnoty pre posúdenie.

Pre rok 2021 niektoré publikácie uvažujú o štyroch splnoch mesiaca marec až jún, iné ako tri splny mesiac apríl až jún a iné iba ako dva mesiace splnu v apríli a máji.

V apríli a máji sú splny viazané ako najbližšie splny v roku. Spln 26. mája 2021 bude o niečo bližšie k Zemi ako spln 26. apríla 2021, avšak zriedený iba o 0,04%!

›Viac o Supermesiac

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close