Veda

Chýba: čierna diera s 10 miliardami slnečných hmôt

Dva balíky, Dospel k záveru, Pravdepodobne existovali menšie galaxie, pričom menšie galaxie boli kanibalizované väčšími galaxiami. Meranie tretieho uzla malo také veľké chybové pruhy, že ho ešte nebolo možné považovať za miesto čiernej diery alebo mimo neho.

DR. Burke-Spolo uviedol, že štvrtý, veľmi kompaktný uzol blízko dolného okraja jadra bol tiež v bezvedomí. „Pozorovanie tohto uzla si vyžaduje viac času (stovky hodín) pomocou Hubblovho vesmírneho teleskopu,“ uviedol v e-maile, a preto zostáva kandidátom na miesto úkrytu čiernej diery. .

Jadro galaxie tiež vysiela rádiové vlny, ale pri hľadaní nepomohli, Drs. Povedal Burke-Spolor.

„Pôvodne sme dúfali, že rádiová emisia bude akousi doslova dymovou pištoľou, ktorá ukazuje aktívny prúd, ktorý smeruje priamo späť na miesto čiernej diery,“ uviedla. Rádiový zvyšok bol ale podľa svojich spektrálnych charakteristík starý najmenej 50 miliónov rokov, čo znamená, že po vzlietnutí trysky by to bol dostatočný čas na to, aby sa veľká čierna diera presunula inam.

Ďalšou zastávkou bolo röntgenové observatórium Chandra NASA. Kahan Gultekin z Michiganskej univerzity, ďalší veterán, ktorý nebol v pôvodnom pátracom tíme, namieril ďalekohľad na jadro klastra a na podozrivé uzly. Žiadne kocky DR. Gultekin uviedol, že ak sú možné čierne peniaze na milióntine ich očakávanej sadzby, musia sa nimi nakŕmiť.

„Buď je čierna diera v strede veľmi slabá, alebo nie je,“ napísal v e-maile. To isté platí pre prípad binárneho systému čiernych dier, uviedol; Na jeho skrytie bude potrebné veľmi málo plynu.

Medzitým Imran Naseem z University of Surrey vo Veľkej Británii, ktorý Dr. Neboli sme súčasťou zverejneného poštárskeho tímu Podrobná analýza Astronómovia zistili, ako môže spojenie dvoch supermasívnych čiernych dier vylepšiť galaxiu.

READ  Šírenie koronavírusu v norkoch zasahuje „strašidelné gombíky“, ale odborníci požadujú pokoj

DR. „Autobus, gravitačná vlna, znovu objavuje supermasívnu čiernu dieru z galaxie,“ vysvetlil Nassim v e-maile. Po strate supermasívnej kotvy sa okolo dvojhviezdy čiernej diery rozšíril oblak hviezd, ktorý sa šíril ďalej. Hustota hviezd v tejto oblasti – najhustejšej časti celej masívnej galaxie – je iba desatinová oproti hustote hviezd v našom susedstve s Mliečnou dráhou, čo by malo za následok, že by sa nočná obloha v porovnaní s našou javila ako anemická.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close