Hlavné správy

Česi a Slováci dostanú od spojencov EÚ ďalších 100 000 vakcín

Česká republika a Slovensko dostanú ďalších 100 000 dávok vakcíny Pfizer / Bioendech od svojich partnerov v EÚ pod silným tlakom infekcií koronovým vírusom. V posledných týždňoch sa obe predstavili v najviac postihnutých krajinách sveta, nemocnice opustili postele a personál a pokúsili sa urýchliť svoje očkovacie programy.

„Vďaka Solidarite EÚ a mechanizmu SOS Komisie dostane Česká republika budúci týždeň ďalších 100 000 dávok,“ tweetoval v stredu český premiér Andrzej Babis. Slovenský premiér Igor Madovic na Facebooku uviedol: „Slovensko môže v zložitých časoch dôverovať svojim európskym partnerom. Som rád, že sa nám podarilo dosiahnuť konečnú dohodu o takzvanej vakcíne“ SOS „.

Madovič otriasol vlastnou vládnou koalíciou o pomoc mimo EÚ a nariadením Rusku, aby kúpilo dávku vakcíny Sputnik V. Francúzsko poskytlo Českej republike pôžičku so 100 000 dávkami, ako aj malú čiastku z Izraela a niektorých nemeckých krajín.

Susedné Rakúsko oznámilo, že dostane ďalšie vakcíny od Európskej únie, pretože bojuje proti vysoko nákazlivej juhoafrickej variante korónového vírusu.

(Tento príbeh nebol upravený zamestnancami Devtiscourse, bol automaticky vytvorený z integrovaného informačného kanála.)

READ  26-ročný slovenský YouTuber David Dobric teraz otvára pizzeriu inšpirovanú Mr. Beast Burgers.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close