šport

Česi po prvýkrát bez pozitívneho testu, stále uvažujú o postupe do „Áčka“

včera 10:15
|

Všetci hráči českej futbalovej reprezentácie podstúpili v piatok negatívny test na koronavírusy.

Šancu na návrat pred nedeľňajším duelom Ligy národov proti Izraelu má aj útočník Tomáš Pekhart, ktorý v stredu pre koronavírus vynechal prípravný duel v Nemecku (0: 1), ale odvtedy absolvoval ďalšie dve skúšky so negatívnym výsledkom . Futbalový zväz Českej republiky (FAČR) rieši svoju situáciu s Európskou futbalovou úniou (UEFA).

“Tím trénera Jaroslava Šilhavého sa tak pripravuje na zápas s Izraelom v kompletnom 23-člennom zložení,” uviedol hovorca FAČR Michal Jurman. Český tím podstúpil počas novembrového stretnutia svoje tretie testovanie, prvýkrát bez pozitívneho nálezu. Posledné kolo absolvujú pred stredajším zápasom proti Slovensku, ktorý sa podobne ako v dueli s Izraelom odohrá v Plzni.

Česi majú stále teoretickú šancu na postup do A-divízie Ligy národov. Na škótskych vodcov strácajú štyri body, takže je veľký predpoklad, že tréner Šilhavý pošle na zvyšné dva duely to najlepšie, čo má k dispozícii.

Chýbať bude iba brankár Werderu Brémy Jiří Pavlenka. Najlepší hráč duelu s Nemeckom neprišiel s tímom domov, pretože by mu po návrate hrozila karanténa. Medzi tromi žrďami by sa mal vrátiť Tomáš Vaclík zo španielskej Sevilly.

V základnej jedenástke by nemala chýbať všetka podpora vedená duom anglického West Ham United – pravý obranca Vladimír Coufal a defenzívny stredopoliar Tomáš Souček.

Duel s Izraelom je na programe v nedeľu 15. novembra o 20:45 h. Záverečný zápas tohtoročnej Ligy národov proti Slovensku odohrajú Česi v Plzni v stredu 18. novembra v rovnakom čase.

READ  Z Anglicka ide do Českej republiky: Mladý slovenský národný tím mení dresy!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close