Hlavné správy

Česká republika v nedeľu ukončí kontroly na vnútorných hraniciach so Slovenskom

Česká republika už nebude predlžovať kontroly na vnútorných hraniciach na hraniciach so Slovenskom po tom, čo sa v sobotu 5. februára skončia doterajšie kontroly.

Kontroly sa skončia štyri mesiace po nadobudnutí účinnosti v snahe Českej republiky zastaviť nelegálnych prisťahovalcov, aby sa dostali do Nemecka. SchengenVisaInfo.com správy.

České ministerstvo vnútra vtedy uviedlo, že od začiatku januára 2022 do septembra polícia odhalila 11 000 nelegálnych prisťahovalcov, väčšinu z nich sýrskych, čo predstavuje nárast o 1 200 percent.

To isté ministerstvo však tvrdí, že počet v súčasnosti výrazne klesol, čo úradom umožnilo zrušiť hraničné kontroly a vrátiť sa k normálu.

Počet sa výrazne znížil„povedal Ragusan v stredu podľa AP News.

Kontroly medzi Českom a Slovenskom boli naposledy predĺžené 25. januára, po dobu desiatich dní. Vo vyhlásení zverejnenom v ten istý deň ministerstvo odhalilo, že operácia prebieha od začiatku októbra, keď pohraniční úradníci odhalili 9 567 nelegálnych prisťahovalcov a 2 545 z nich zamietli vstup.

V súčasnosti má Rakúsko z rovnakého dôvodu obmedzenia na hraniciach so Slovenskom, ktoré bránia migrantom dostať sa do Rakúska a využiť ho ako tranzitnú krajinu na cestu ďalej na západ.

V súčasnosti je potrebné rozšíriť hraničné kontroly aj na Slovensko, aby sa výrazne obmedzil rozsah činnosti pašeráckej mafie a zabránilo sa odkláňaniu trás prevádzačov.Rakúsky minister vnútra Gerhard Karner 26. januára oznámil, že predĺži obmedzenia na hraniciach so Slovenskom o ďalších desať dní.

Prezradil tiež, že odkedy boli koncom septembra 2022 prvýkrát zavedené obmedzenia so Slovenskom, bolo zatknutých 23 pašerákov ľudí operujúcich medzi oboma krajinami.

Zatiaľ čo dnes, 1. februára, informoval portál SchengenVisaInfo.com Počet migrantov, ktorí sa v roku 2022 dostali do Rakúska, sa v porovnaní s údajmi z roku 2015 zvýšil.Pri odkaze na záznamy krajín.

READ  Minister Gorkhov: Slovensko bude naďalej podporovať podporu pH v EÚ na ceste k integrácii do EÚ

Z údajov vyplýva, že vlani bolo v Rakúsku podaných 108 781 žiadostí o azyl a 41 000 z nich odišlo do iných krajín EÚ. Na druhej strane v roku 2021 bol počet žiadostí o azyl v Rakúsku 39 930 a v roku 2020 bolo evidovaných 14 775 žiadostí o azyl, najmä v dôsledku pandémie koronavírusu.

>> Rakúsko zaznamenáva pokles žiadostí o azyl po tom, ako Srbsko zaviedlo víza do viacerých krajín

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close