Ekonomika

Cestujúci čakajú na zmenu. Železnice presmerujú trať medzi Púchovom a Považskou Bystricou – MSP

Nová trasa povedie tunelom Diel a viaduktom nad Nosickou priehradou.

14. august 2020 o 17:16 SITA

Púchove. Od 17. septembra budú železnice Slovenskej republiky (ŽSR) presmerovať železničnú dopravu medzi stanicami Púchov a Považská Bystrica na nový úsek trate, ktorý zahŕňa tunel Diel a viadukt nad Nosickou priehradou, informovala hovorkyňa ŽSK Ria Feik Achbergerová.

Súvisiaci článok Návštevníci sa dostanú k svojej obľúbenej chate na ceste bez jamy Čítať

„Pre cestujúcich sa doprava zmení v dôsledku zrušenia železničnej stanice Milochov. Obyvatelia budú mať novú železničnú stanicu Nosice s nástupišťom dlhou 250 metrov, s podchodom a prístreškami pre cestujúcich,“ uviedla hovorkyňa ŽSR.

Podľa nej cestujúci v súvislosti s touto zmenou čakajú aj na zmenu cestovného poriadku.

Plánované dokončenie a prevádzka trate č. 1 a 2 medzi Púchovom a Považskou Bystricou cez tunel Milochov sa plánuje na 15. decembra 2021.

Úsek Púchov – Považská Teplá je posledným v rámci projektu modernizácie železničnej trate z Bratislavy do Žiliny. Trať medzi Púchovom a Považskou Teplou sa po modernizácii skráti o takmer tri kilometre.

Na stavenisku sa stavajú dva nové tunely – Milochov (1 861 metrov) a Diel (1 082 metrov). Pridá sa štrnásť nových železničných mostov, šesť nových cestných mostov a štyri podchody cestujúcich.

Dodávateľom modernizácie úseku je Združenie Nimnica na čele so spoločnosťou Doprastav, as Stavba mala byť pôvodne dokončená v januári 2020.

READ  Poľský minister oslobodil neonacistu z väzenia – EURACTIV.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close