Technológie

Chirurgovia prvýkrát v Spojenom kráľovstve použili okuliare VR spoločnosti Apple na opravu chrbtice pacienta pri operácii.

  • Tím z nemocnice Cromwell v Londýne použil headset Vision Pro za 2 700 libier

Chirurgovia použili nové okuliare spoločnosti Apple pre virtuálnu realitu, aby pomohli vykonať operáciu vo Veľkej Británii po prvýkrát.

Tím v súkromnej nemocnici Cromwell v Londýne použil náhlavnú súpravu Vision Pro za 2 700 libier na opravu chrbtice mužského pacienta.

Čistiaci sestra pracujúca spolu s chirurgom asistovala pri príprave zariadenia, monitorovaní postupu a výbere vhodných nástrojov.

Zariadenie im umožnilo vidieť skutočný svet, ale pred nimi sa umiestnili virtuálne obrazovky, ktoré zobrazovali dôležité informácie – známe ako rozšírená realita.

Tím v súkromnej nemocnici Cromwell v Londýne použil náhlavnú súpravu Vision Pro za 2 700 libier na opravu chrbtice mužského pacienta.

Dva trusty NHS už rokujú s Exex, americkou spoločnosťou stojacou za softvérom AI, aby ho začali používať. Operácia, ktorú pred štrnástimi dňami vykonal chirurg Syed Aftab, podnietila kancelárku minulý týždeň, aby vyzvala zdravotnú službu, aby prijala AI.

Jeremy Hunt vo svojom prejave o rozpočte povedal, že investuje miliardy do modernizácie IT systémov NHS v snahe zvýšiť produktivitu a znížiť neefektívnosť.

Apple Vision Pro tu zatiaľ nie je k dispozícii. Stojí 3 500 dolárov v USA a je navrhnutý tak, aby vytvoril pohlcujúci zážitok pri hraní počítačových hier alebo sledovaní filmov.

Suvi Verhoe, vedúca zdravotná sestra v londýnskej nezávislej nemocnici, povedala, že táto technológia je „prehrávačom hry“ a eliminuje ľudskú chybu. Odstraňuje dohady.

„Dáva ti to istotu v chirurgii.“

Suvi Verhoe, vedúca ošetrujúca sestra v londýnskej nezávislej nemocnici, hovorí, že táto technológia je „gamchanger“ (obrázok).

Základný softvér AI zaznamenáva každý krok postupu – a v budúcnosti bude merať, ako dobre to išlo v porovnaní s podobnými postupmi vykonávanými inými chirurgmi.

Pán Aftab povedal, že softvér má silu premeniť ošetrovateľku, s ktorou nikdy nepracoval – čo je bežný jav – na niekoho s desaťročnou praxou.

Dodal, že táto technológia by „prekonala“ jeho operačný tím, podobný posádke v boxoch Formuly 1: „Taká je myšlienka – nezáleží na tom, či ste nikdy v živote neboli na zastávke v boxoch. Len si nasadil náhlavnú súpravu.“

READ  AirPods Pro 2nd Gen Smart Hearabes Usmej sa mi na tvári – Stacey na IoT

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close