Technológie

POZRITE SI: Tento šialený „Triforce%“ Speedrun transformuje Zeldu: Ocarina of Time of the Wild

SGDQ alebo Summer Games Done Quick je rýchly charitatívny maratón, ktorý sa skončil minulý víkend a vyzbieral pre Lekárov bez hraníc celkovo 3 milióny dolárov. Zahŕňa tok Brilantný diamant Pokémon a žiarivá perlaNapínavý štafetový beh Super Mario Maker 2A úplne šialený 30 minútový beh Eltonov prsteň Konečne.

Ale každý rok sa vždy nájde jeden beh, ktorý prevyšuje ostatné – a z akéhokoľvek dôvodu je to zvyčajne hra Zelda. Tento rok to tak bolo Okarína času…alebo bolo Druh Okarína času. Poďme si to vysvetliť.

GDQ má túto vec často nazývanú TASBot, vidíte – skratka pre Tool-Assisted Speedrun bot – ktorá dokáže stlačiť tlačidlo rýchlejšie a presnejšie ako ktorákoľvek ľudská ruka. Môže to znieť ako podvádzanie, ale prináša to niekoľko veľmi pôsobivých rýchlobehov, ako je tento. Celeste Viac ako 2 000 hodín rýchlostných bežcov sa spojilo, aby vytvorili dokonalý nebeský rýchlostný beh:

Trik TASBot v hre Ocarina of Time Runs namiesto toho, aby ich nechal robiť precízne platformovanie, ľubovoľné spúšťanie kódu, ďalšie bežné a Veľmi Trik na tvrdé preteky v rýchlosti. Dlhé, komplikované zhrnutie príbehu – ACE umožňuje hráčom postupne stláčať určité tlačidlá, aby hru podvádzali.

V prípade Ocarina of Time im to umožňuje získať Triforce.

To umožňuje Speedrunners prístup k beta obsahu OoT, ako je Arving, Butterfly Item a ďalšie. Ale všetko je to trik! Celý čas je to o trojici!

Okrem toho Nie O tom to celé je. Rozhodne nie. Na konci behu začne Link počuť, ako niekto šepká jeho meno… a splní mu želanie. Staňte sa kráľom Hyrule, zbohatnite alebo uvidíte budúcnosť. A je jasné, že musí byť posledný, však?

READ  Titanfall je natrvalo uvedený

Kam inam by vás mohla zaviesť budúcnosť ako najnovšia hra Zelda?

2022 07 04 15 16 44 OoT Triforce Percent ACE Showcase TASBot Links Tu v spojení s SGDQ 2022!
2022 07 04 15 17 56 OoT Triforce Percent ACE Showcase TASBot Links Tu v spojení s SGDQ 2022!

Odkaz nám znie mätúco a rýchlici nám tvrdia, že áno V motore, beží na N64, žiadne video. Zdá sa, že Zelda to trochu vysvetľuje a ukazuje Linkovi nový trik, na ktorom pracuje.

2022 07 04 15 19 20 OoT Triforce Percent ACE Showcase TASBot Links Tu v spojení s SGDQ 2022!
2022 07 04 15 20 03 OoT Triforce Percent ACE Showcase TASBot Links Tu v spojení s SGDQ 2022!

Keď rýchlostní bežci sedia a sledujú množstvo komentárov, ktoré maľujú oblohu, zdá sa to pre nich dosť emotívny moment – ​​predstavujeme si, že je to prvý beh, ktorý dokázali absolvovať s viacerými účastníkmi. Niet divu.

Nakoniec Link poďakuje (v japončine) a spolu so Zeldou odídu. Uviazli na ostrove a nevedia kam idú, no aj tak je to sladké.

2022 07 04 15 21 01 OoT Triforce Percent ACE Showcase Odkazy na TASBot tu v spojení s SGDQ 2022!

Ak ste stále neuveriteľne zmätení TASBot, ACE, SGDQ alebo inou skratkou, môžete si pozrieť vysvetlenie Retro Game Mechanics Explained, hoci vás môže zmiasť ešte viac:

Videli ste SGDQ Marathon? Aký je váš obľúbený rýchlostný beh? Povedzte nám to v komentároch!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close