Chorvátsko prehralo so Slovenskom 2:2 remízou | Futbalové správy

OSIJEK: Chorvátsko po remíze 2:2 so Slovenskom v pondelňajšom súboji H-skupiny zmarilo nádej na automatickú kvalifikáciu o postup na MS 2022.
Rusi, ktorí majú na konte 19 bodov z ôsmich zápasov, zdolali Slovinsko 2:1 a dvakrát zozadu proti Slovákom zdolali Chorvátsko, pričom po teste VAR skórovali neskoro.
Rusko a vicemajster sveta 2018 Chorvátsko si zabezpečili aspoň šance na postup do play-off, keďže tretie Slovensko a štvrté Slovinsko nemajú šancu dostať sa do prvej dvojice s 10 bodmi.
Ruský Cyprus a Chorvátsko čelia 11. novembra vo finále Malte, tri dni pred prvými dvoma zápasmi, a bude to rozhodujúci súboj o automatické umiestnenie na budúcoročný zápas v Katare.
Chorváti dominovali v úvodnom polčase proti drsnému Slovensku, no dvakrát ich schladil brankár Marek Rodak, ktorý zahral na druhej strane niekoľko dobrých zákrokov.
Krídelník Ivan Schrns dostal Slovákov do vedenia v 20. minúte, keď trafil šťastný center Mareka Hamšíka, o päť minút neskôr vyrovnal Andrej Gramrick z rohu Luku Modriča.
V 45. minúte opäť zaútočili diváci cez Lucasa Haraslina, ktorý dostal čas a priestor na strelu na blízku žrď a Grammar trafil poloúderom drevo pre Chorvátsko.
Modrič vyrovnal z priameho kopu v 71. minúte, ktorý prešiel cez múr, predtým, ako striedajúci Nikola Vlasič vylúčil víťaza 83. zápasu, keď ho vyradil ofsajd Ivana Perišiča.
Perisic prekonal nevyužité šance svojho vlastného tímu a pokornú obranu a priznal, že sa neprevinili.
„Keďže sme dominovali celej veci, výsledok, ktorý sme mali vyhrať, bol neuveriteľný, ale nebol dôvod vzdať sa dvoch miernych gólov,“ povedal novinárom. „Je to jednoduché. Potrebujeme vyhrať zvyšné dva zápasy, aby sme sa kvalifikovali.“
Tréner Slatko Talič povedal: „V predchádzajúcich šiestich zápasoch sme mali čisté konto a dnes večer sme sa dvakrát vrátili, pričom sme nevyužili niekoľko šancí.
„Musíme napredovať. Je to stále v našich rukách. Proti Rusku to bude vo finále ťažké, ale dúfame, že sa dostaneme na vrchol.“