Svet

Čínska národná zdravotnícka komisia prestala zverejňovať denné štatistiky COVID-19

USA tiež nedostatočne hlásili prípady COVID-19, pričom uviedli prechod z denných na týždenné aktualizácie, aby sa znížilo zaťaženie miestnych oblastí nahlasovaním.

„Čína vstupuje do najnebezpečnejších týždňov pandémie,“ uviedla Capital Economics vo výskumnej správe. „Úrady teraz nevyvíjajú žiadne úsilie, aby spomalili šírenie infekcií, a keďže migrácia začína pred lunárnym Novým rokom, každá časť krajiny, ktorá momentálne nie je vo veľkej vlne COVID, čoskoro bude.“

Po rokoch presadzovania prísnych pravidiel prezident Si Ťin-pching opustil svoju podpísanú politiku nulovej covid a teraz sa zameriava na plán odchodu krajiny, keďže Hongkong plánuje znovu otvoriť svoju hranicu s Čínou.

„Nepočítaš so mnou“

Náhle uvoľnenie obmedzení v Číne vrátane zrušenia rozšíreného masového testovania zmiatlo jej občanov a podnietilo frustráciu, keďže prípady pribúdali, zatiaľ čo oficiálne čísla neboli úplné.

„Nepočítali ste ma, keď som bol pozitívny na COVID, neviete, kedy som sa zmenil na negatívny. Štatistiky a realita sú ďaleko od seba,“ napísal používateľ na čínskej stránke podobnej Twitteru po tom, čo NHC pozastavilo svoju každodennú prácu na prípadoch. Reporting, nie je potrebné ich na chvíľu zverejňovať.

Mestá Qingdao a Dongguan každé nedávno odhadli desaťtisíce denných infekcií COVID-19, čo je oveľa viac ako národný denný počet asymptomatických prípadov.

Niekoľko modelov a správ z posledných dní predpovedalo 2 milióny úmrtí na COVID-19, keď sa vírus šíri do vidieckych oblastí krajiny, pričom hrozí, že zasiahne najzraniteľnejších starších ľudí a neočkovaných.

Zdravotnícky systém krajiny je pod enormným napätím, pričom zamestnanci musia pracovať, keď sú chorí, a dokonca aj zdravotníci na dôchodku vo vidieckych komunitách sú znovu najímaní, aby pomohli s úsilím zdola, informovali štátne médiá.

READ  NY Times: Neočakávané útočisko pre afganských študentov - Vytvorenie bezpečného života v Iraku

Zhon posilňuje príchod lunárneho nového roka v januári, keď sa veľké množstvo ľudí vracia domov.

Denné požiadavky na núdzové stredisko vo východnom meste Chang-čou boli v poslednom čase v priemere viac ako trojnásobné oproti minuloročnej úrovni, informovala v nedeľu štátna televízia s odvolaním sa na zdravotníckeho úradníka z Chang-čou.

Suzhou na východe krajiny v sobotu neskoro večer oznámilo, že jej tiesňová linka prijala vo štvrtok 7233 hovorov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close