šport

Číslo zadnej strany svetra: č. 38

Vancouver Canucks Our Best;  Sveter číslo 38

TORONTO – 21. FEBRUÁRA: Pavel Demytra č. 38 z Vancouveru Canucks naťahuje pred zápasom proti Torontu Maple Leafs v Air Canada Center 21. februára 2009 v Toronte, Ontario. (Foto: Dave Sandford/Getty Images)

Čísla svetrov sú pre hráčov rovnaké. Väčšina hokejových fanúšikov vám podľa čísla na chrbte okamžite spozná skvelého hráča. Existujú rôzne príbehy o tom, ako sa hráči spojili so slávnymi číslami. Okolo týchto čísel je veľa zvláštnych a zaujímavých faktov. Zatiaľ čo odpočítavame začiatok sezóny NHL 2023-24, pozrime sa na príbeh za číslami. Dnes pokračujeme svetrom číslo 38. Sledujte sériu každý deň až do začiatku sezóny NHL 2023-24.

Číslo na zadnej strane svetra: 38

Prvých 38 rokov

Podľa Hockey Notes si sveter číslo 40 oblieklo 235 hráčov, odkedy sa v sezóne 1950-51 viedli záznamy o dresoch. Hockey Note uvádza Franka Batha z Philadelphia Flyers ako prvého, kto nosí toto číslo v sezóne 1978-79. Od nástupu do Bath nosí dve rôzne čísla. Bath v tejto sezóne zaznamenal 38 nájazdov v 21 zápasoch.

Ďalším hráčom, ktorý nosil čísla, bol budúci hlavný tréner NHL Robbie Ftorek počas sezóny 1980-81. Ftorek mal v tejto sezóne číslo na 78 zápasov a strelil 24 gólov v kampani. Bolo to v Quebec Nordiques. Číslo si ponechá, keď prestúpi do New York Rangers. Randy MacGregor nosil číslo aj na dva zápasy s Hartfordom Wales v sezóne 1981-82.

Cameos

Mnohí hráči, ktorí nosia sveter číslo 38, si zaslúžia dobrý život navždy. Tie však boli s inými číslami. Člen Siene slávy Dave Andrechuk bude mať vo svojej kariére niekoľko zastávok vo svetri 38 s Boston Bruins a Colorado Avalanche. Chris Kunitz mal číslo na Mighty Ducks of Anaheim a nakoniec našiel svoju ochrannú známku 14. William Carlson tiež nosil 38 pre franšízu Ducks predtým, ako pristál s Vegas Golden Knights.

READ  Turnaj ATP Challenger: Rio de Janeiro a Mia, priamy prenos zo začiatku kola: sledovanie online, televízny kanál, otváracia doba – Major League & College Games Ako streamovať

John Hardina a Jiří Hardina počas svojej kariéry nosili sveter číslo 38. Viktor Arvidsson začal svoju kariéru v Nashville Predators s 38, no odvtedy sa posunul na 33. Po 36 rokoch niekoľko sezón nosil toto číslo legendárny ofenzívny hráč Matthew Barnaby s Coloradom.

Pavel Demitra

The Hráč vybraný NHL.com Sveter číslo 38 nosí Slovák Pavol Demitra. Svoju kariéru začal v Ottawe Senators, ale mal číslo 78. Prerazil však v sezóne 1997-98 v tíme St. Okrem tejto poslednej sezóny v lige 2009-10 strelil Demitra 22 gólov. Víťazka Lady Byng Trophy z rokov 1999-2000 strelila v rokoch 1998-98 37 gólov a bola trvalou gólovou hrozbou.

Demitrov život by sa skončil tragicky v rámci havárie lietadla Lokomotivu Jaroslavľ, pri ktorej zahynuli všetci na palube okrem jedného. Blues si počas sezóny 2011-12 uctili svojho skvelého útočníka nosením nálepiek na prilbách. Existuje však dlhotrvajúca kampaň na odchod Demitrovho milovaného svetra 38. Malo by to byť niečo, o čom Blues uvažujú.

Ostatné 38 a futures

Existuje aj veľa hráčov, ktorí hrali dobre s číslami. Najlepšou sezónou Vladimira Malakova v kariére bol sveter číslo 38 s Montrealom Canadiens. Dave Scottchard odohral v lige 659 zápasov a bol drsným centrom. Boone Jenner zostáva základom franšízy Columbus Blue Jackets napriek mnohým zmenám.

Vernon Fiddler si v priebehu rokov vybudoval v lige kariéru tvrdého útočníka, ktorý hrá roly. Ryan Hartman dal dokopy niekoľko solídnych sezón v lige pre množstvo klubov. Cristobal Huet by mal byť pravdepodobne zaradený do kategórie portrétov, no je v priebehu rokov najpopulárnejším hráčom NHL z Francúzska.

Sveter číslo 38 bude vždy milovaný v St. Louis a na Slovensku. Demitra zanechal odkaz a bol veľkou postavou pre oba fankluby.

Hlavná fotografia: Dave Sandford/Getty Images

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close