šport

Denný prehľad: Naomi Osaka vyhráva úvodný zápas Madrid Open

V dnešnej správe: Naomi úspešne označuje návrat Osaky na antuku, remízu Anglicka proti kvalifikácii majstrovstiev sveta proti Severnému Írsku a na sociálnych sieťach sa začína bojkot hry.

Naomi Osaka sa vracia na antuku s víťazstvom

Osaka zvíťazila vo svojom úvodnom zápase na turnaji Madrid Open, keď v sete porazila japonského hráča Misaki Doiho 7: 5, 6: 2. Štvornásobný grandslamový víťaz bude teraz v 2. kole čeliť Caroline Mucho.

Toto je Osaka prvé vystúpenie na antuke od French Open 2019. Pre zranenie stehna vynechal minuloročný Roland Cross a ďalšie antukové zápasy.

„Myslím si, že v druhom sete som začal hrať lepšie, takže si myslím, že by to mohlo byť ešte lepšie, pohybovo,“ povedal Osaka po svojom úvodnom zápase. „Pretože mám na kurte viac hodín, bude to pokračovať ďalej.“

Inde tretia nasadená Simona Halepová zdolala Španielku Sarah Soribes Tormovú 6: 0, 7: 5, zatiaľ čo šiesta nasadená Carolina Blaková zvíťazila 5: 7, 6: 3, 6: 2.

Anglicko remizovalo proti Severnému Írsku v kvalifikácii majstrovstiev sveta

Anglicko, Severné Írsko, Rakúsko, Severné Macedónsko, Lotyšsko a Luxembursko sú v skupine D európskych kvalifikantiek na svetový pohár žien 2023.

Škótsko je v skupine B so Španielskom, Ukrajinou, Maďarskom a Faerskými ostrovmi, zatiaľ čo Wales čelí Francúzsku, Slovinsku, Grécku, Kazachstanu a Estónsku v skupine I. Írsko je v skupine A so Švédskom, Fínskom, Slovenskom a Gruzínskom.

V európskych kvalifikáciách sa predstaví 51 krajín, pričom súťaže sú naplánované na september 2021 až september 2022.

Austrália a Nový Zéland sú dejiskom majstrovstiev sveta 2023, 32 tímov sa ich zúčastní po prvý raz.

Birmingham City FA za chytanie Malej zóny

Futbalový zväz obvinil Birmingham City z pozastavenia činnosti záložníka Rusha Littlejana.

READ  Marek Rodák: Aj keby prišiel Courtois ...

Littlejan, ktorý si mal odsedieť herné vylúčenie, bol minulý víkend nasadený ako birmovný magnát proti Readingu. Pred pár dňami sedel v stretnutí svojho klubu FA Cup proti Coventry United.

Birmingham, ktorý bol toho názoru, že Coventry zápas premeškal, označil incident za „administratívnu chybu“, čo znamená, že Littlejohnov zákaz bol udelený.

Očakáva sa, že prípad sa teraz dostane pred súd FA. To by mohlo mať významný vplyv na únikovú bitku žien zo Superligy uprostred Birminghamu. Tím je momentálne vzdialený tri body od Aston Villy dole, penalta jedného bodu by však bola nebezpečná.

Sarah Hunter sa vracia k kapitánke Red Roses proti Francúzsku

Hunter sa so zranením postupne vracia na viac ako rok k ragby a odhaľuje tento mesiac dve vystúpenia za Anglicko počas Women’s Six Nations.

Bol označený za číslo osem pre anglický zápas proti Francúzsku dnes večer ako odvetu z minulotýždňového Veľkého finále šiestich národov. Anglicko vyhralo zápas 10-6.

Dnes večer sa hra začína o 20:00 a hrá sa na Villeneuve de Ask v Lilly.

Začiatok bojkotu na sociálnych sieťach

Futbalové kluby, hráči, športovci a ďalšie športové organizácie zahájili štvordňový bojkot sociálnych médií zameraný na boj proti zneužívaniu a diskriminácii na týchto stránkach. Patria sem všetky tímy WSL a majstrovstiev žien, organizácie ako ženský futbal a hráčky ako Steph Houghton z Manchestru City.

Bojkot sa začal dnes o 15:00 a potrvá do pondelka večera do 23:59.

Vystúpila bývalá britská medzinárodná vedkyňa Rachel Brown-Finnis Dievčatá Givemesport O dôležitosti zanedbávania.

„Verím, že zavedenie tejto politiky pre temnotu a PD„ Draw the Line “tento víkend je čiarou v piesku, zatiaľ čo od dnešného dňa [online abuse] „Iba sme si to jednoducho všimli. Nie sme tolerovaní, dali sme jasne najavo, ako proti tomu zakročíme. „

READ  Mia unikla strachu z Martina na Open z prvého kola


Novinky – Športové správy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close