Veda

Čo by ste mali vedieť o „vážnej“ chorobe psov, ktorá sa šíri v útulku San Diego Humane Society – NBC 7 San Diego

Ochorenie dýchacích ciest a súvisiace bakteriálne infekcie postihujúce psiu komunitu v San Diego Humane Society sú také závažné, že útulok zatvoril prístup psom po tom, čo tri z ich zvierat zomreli, uviedli úradníci.

Psy sú napadnuté jedným alebo dvoma ranami streptokok equi poddruh zooepidemicustaktiež známy ako strep zooa bakteriálnych infekcií mykoplazmaPodľa SDHS, ktorý uvádza, že pár, ktorý pracuje v kombinácii, „viedol k ochoreniu oveľa závažnejšiemu, než aké bolo pozorované v útulku s ktorýmkoľvek z týchto patogénov.“

,strep zoo „Je to baktéria, ktorá sa šíri predovšetkým priamym kontaktom a fomitom,“ uviedol útulok vo vyhlásení zaslanom v pondelok. Aby sa zabránilo šíreniu choroby, všetkých 77 psov, ktorí boli testovaní pozitívne alebo boli jej vystavení strep zoo Prebieha liečba a personál pracujúci so psami je povinný nosiť osobné ochranné prostriedky.“

Tri psy v útulku uhynuli pred objavením sa epidémie.

Riaditeľ veterinárneho vzdelávania SDHS Jonathan Chapman v pondelok pre NBC 7 povedal, že choroba sa bežne vyskytuje v útulkoch pre zvieratá a predstavuje malú hrozbu pre verejnú populáciu psov. Vysvetlil, že fomity sú neživé predmety, na ktoré sa môže choroba preniesť, ako sú napríklad podlahy, kľučky dverí, odev a obuv.

Útulok podnikol vzácny krok k zastaveniu vydávania psov – s výnimkou situácií, ktoré by mohli ohroziť zdravie domáceho maznáčika – do konca mesiaca. Ďalším skomplikovaním problému pre SDHS je skutočnosť, že je naplnená a je už dlho. V skutočnosti práve teraz SDHS ďaleko presahuje kapacitu: 178% kapacita pre psov a 116% kapacita pre mačky, uviedli úradníci.

„Každý útulok, v ktorom sa nachádza veľké množstvo zvierat, o ktoré sa staráme, sa používa na zvládanie infekčných chorôb, ale toto je prvýkrát,“ povedal Gary Weitzman, prezident a generálny riaditeľ miestnej Humane Society, „že máme tento vysoko virulentný patogén. “ „Veríme, že je to priamy dôsledok prevádzky nad kapacitu počas tohto roka. Na záchranu životov tu skutočne potrebujeme pomoc komunity.

READ  Výskum zistil, že MRSA bola superbaktéria dávno pred použitím antibiotík u ježkov. zdravotný výskum

Podľa predstaviteľov SDHS vykonala nasledujúce úpravy vo všetkých svojich lokalitách San Diego, El Cajon, Escondido a Oceanside:

  • Obmedzenie príjmu psov pre túlavé zvieratá do 1. decembra
  • Akékoľvek iné odovzdanie zvierat je potrebné uskutočniť len po dohode
  • Od 1. decembra platí pre každého, kto vyzdvihne strateného psa
  • Poplatky za adopciu budú odpustené pre všetky šteniatka a psy do 1. decembra
  • vyzývam ľudí adoptovať si psa dočasne

Uverejnil Humane Society stránka venovaná strep zooKde budú zverejnené aktuálne informácie o situácii.

Hovorkyňa Humane Society Nina Thompsonová uviedla, že pre majiteľov domácich zvierat, ktorí si myslia, že sa budú musieť vzdať svojho chlpatého priateľa, je k dispozícii pomoc, ako napríklad potravinová pomoc alebo veterinárna starostlivosť.

„Stačí nám zavolať a porozprávať sa,“ povedal Thompson.

Thompson tiež povedal, že San Diego môže byť súčasťou riešenia adopciou alebo chovom uviaznutých domácich miláčikov v preplnených útulkoch.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close