Svet

CORONAVIRUS Holandská vláda poskytla prísne rady proti koronavírusu a prípady stúpajú

Rutte dala ľuďom „veľmi, veľmi naliehavú radu“, aby neorganizovali večierky doma a neobmedzovali udalosti, ako sú narodeninové oslavy alebo iné súkromné ​​domáce stretnutia, na maximálne šesť ľudí. Holandská vláda však nezaviedla žiadne nové povinné obmedzenia.

„Ak nebudeme opatrní, v blízkej budúcnosti sa vrátime,“ Varovala Rutte. Ak chcú ľudia usporiadať večierky pre viac ako šesť osôb, mali by si prenajať priestor, v ktorom si všetci hostia môžu počas sedenia udržiavať bezpečnú vzdialenosť, vysvetlil predseda vlády. Povzbudil tiež ľudí, aby pokračovali v práci z domu.

Zdroj: SITA / Stephanie Lecocq, Pool Photo cez AP

Vyhlásenia Rutte nasledovali po holandskom úrade verejného zdravotníctva, v ktorom oznámili, že v minulom týždni potvrdili viac ako 4 000 nových prípadov infekcie koronavírusmi v Holandsku, približne rovnaký počet ako v predchádzajúcom týždni. Miera pozitívnych testov v krajine sa priblížila 3,5 percenta. V utorok bolo v Holandsku potvrdených celkom 6 175 úmrtí, hoci sa očakáva, že skutočný počet bude vyšší, pretože mnoho mŕtvych nebolo testovaných.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Počet nových potvrdených prípadov stúpa od 1. júla, keď Holandsko zrušilo väčšinu svojich obmedzení uložených s cieľom zabrániť šíreniu koronavírusu. Študenti stredných škôl sa tento týždeň prvýkrát vrátili do tried v mesiacoch, ale nemuseli nosiť závoj a deti si nemuseli udržiavať odstup.

READ  Demokrati znovu získavajú kontrolu nad Senátom, čo má za následok voľby v Gruzínsku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close