Court Girl – Šport – Týždenník Al -Ahram

Mayer Sharifová, prvá Egypťanka, ktorá sa zapísala do najlepšej osemdesiatky svetových rebríčkov a vyhrala turnaj Ženskej tenisovej asociácie (WTA), pokračuje vo vytváraní tenisovej histórie svojej krajiny.

V nedeľu 25-ročný šerif zvíťazil nad Taliankou Martinou Travisonovou vo finále Liqui Molly Open v nemeckom Carlsruhe od 6. do 12. septembra. Egyptská tenisová senzácia, tretia hráčka turnaja, získala štvrtú kartu svojho súpera 6-3, 6-2 v dvoch setoch.

Na postup do finále zdolala 25-ročná šerifka Čínu Sinu Hermannovú 6: 0, 6: 2 a potom Poľku Katrinskú Kawan 6: 3, 6: 4. Vo štvrťfinále zdolala Slovenku Rebeccu Šramkovú. Porazil Rumunku Jacqueline Christianovú 7-6, 4-6, 6-4, 6-3, 6-2.

Podľa WTA bola Liqui Molly k 30. augustu tesne pred Open 94. v Sheriffovej dvojhre a 154. vo štvorhre. Po svojom úspechu má teraz 74 rokov na svete.

Egypťan súťažil na US Open, v prvom kole kvalifikácie však vypadol zo 128 a prehral 6: 4, 1-6, 1-6 s Anhelinou Kalininou z Ukrajiny. Liqui Molly odchádza do Nemecka za víťazstvom.

Šerif reprezentoval Egypt na olympijských hrách v Tokiu 2020, ale bol vylúčený po tom, čo sa v prvom kole predstavil Švédke Rebecce Petersonovej.

Šerif je prvým egyptským tenistom, ktorý sa kvalifikoval na olympijské hry po víťazstve na majstrovstvách Afriky.