šport

Djokovič postúpil do semifinále Daily Star

Foto: Reuters

„> title=

Foto: Reuters

Švajčiarka Belinda Bencicová sa stala prvou ženou, ktorá vo štvrtok postúpila na zlatú medailu vo dvojhre olympijských žien, keď zvíťazila nad Kazaškou Elenou Rybakinovou 7: 6 (2), 4: 6, 6: 3.

V mužskej kategórii Novak Djokovič pokračoval v úsilí stať sa prvým športovcom, ktorý od Steffi Grafovej v roku 1988 získal v ten istý rok štyri grandslamové a olympijské zlato.

Zvíťazil 6: 2 6: 0 nad Keiom Nishigorim, čím sa japonské nádeje na medailu vo dvojhre skončili doma. V nedeľňajšom finále si zahrá po boku nemeckého štvrtého nasadeného Alexandra Svereva alebo Francúza Jeremyho Chardyho.

Švajčiar Pensic ronil slzy po tom, čo skončil napínavý súboj proti 20. mužstvu Rybakiny, ktoré počas popoludňajšieho zápasu na federálnom súde premrhalo mnoho popredných hráčov.

Foto: Reuters

„>

Foto: Reuters

Víťazstvo zaistí Švajčiarsku tenisovú medailu už štvrtú olympiádu za sebou, pričom Benzicková bude prvou ženou, ktorá získala zlato v kategórii dvojhry v krajine.

„Moje emócie sú teraz veľmi vysoké. Aby som získal medailu, najväčšia vec, ktorú tu ako športovec na olympiáde mám, je,“ povedal 24-ročný novinár.

„Je úžasné a mať medailu. Toto je niečo, o čom som sníval. Nemyslím si, že sa to splní.“

Benzik čelí víťazke zápasu medzi Ukrajinkou Elenou Svitolinovou a Češkou Marquette Vondrosovou.

Stal sa tiež piatym hráčom, ktorý od návratu na tenisovú olympiádu v roku 1988 postúpil do finále švajčiarskej dvojhry a štvorhry.

Spolu so spoluhráčkou Victoriou Golubičovou sa vo štvrtok neskoro stretne v semifinále štvorhry žien s brazílskou dvojicou Laura Picos a Louisa Stefani.

READ  Krádež v novinách Televízia Joj: Eeej, je to TRAPAS!

„Myslím si, že v ďalšej súťaži môžem byť veľmi uvoľnený, pretože už mám medailu. Samozrejme, chcem vyhrať, ale nemyslím na tlak.“

Benzic remízou 5: 2 proti Kazachom tvrdo zabojoval a zachránil šesť setbalov, než vzal prvý set v tajbrejku setov.

V druhom sete viedol 2: 0, ale Rybakina sa vrátil silný, dvakrát prerušil podanie Benzka a zápas sa tak skončil.

V poslednom sete Rybakina dvakrát zlomil, ale nedokázal si znova udržať svoje služby, nakoniec sa vzdal Benzovi a šťastne vystúpil na kurt.

Turnaj sa začal vo štvrtok o 15:00 miestneho času po tom, čo sa organizátori dohodli na odložení zápasu po sťažnostiach hráčov na horúce a vlhké podmienky v tenisovom parku Ariak.

Karen Kachchanov vo svojom prvom stretnutí porazila Francúza Uga Humberta 7-6 (4) 4-6 6-3. Španielsko.

Kachanov, ktorý hrá za Ruský olympijský výbor, uviedol, že bude po boku Medvedeva zakoreniť na druhom mieste na druhom mieste na svete.

„Pre našu krajinu bude prekvapením, ak jeden z nás bude hrať finále a druhý bude mať šancu zabojovať o bronzovú medailu,“ povedal Kachanov.

V semifinále štvorhry mužov si Marin Čilič a Ivan Dodik zaistili olympijské medaily pre Chorvátsko, keď porazili Novozélanďanov Marcusa Daniela a Michaela Venusa 6: 2 6: 2.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close