Ekonomika

Dacia zverejnila podrobnosti o svojich ľudových modeloch. Prekvapili konektivitou a dizajnom

Ak hľadáte nové auto a váš finančný limit je skutočne skromný, ponuka dostupných modelov na Slovensku každým rokom klesá. O tom sme vás informovali nedávno v rebríček desiatich automobilov do 10-tisíc eur, pričom spomenul, že mnoho vozidiel v rebríčku sa za posledné roky ocitlo nad touto cenovou hranicou.

Na jednej strane je to aj kvôli prísnym emisným limitom a vysokým pokutám pre výrobcov automobilov za nedodržiavanie predpisov. Z tohto dôvodu sa potom producenti rozhodnú „kompenzovať“ to vyššími predajnými cenami, ktoré zabezpečia vyšší príjem aj pri spomínanej platbe pokút.

V niektorých prípadoch však ide aj o záležitosť novej generácie modelu, ktorá dostala bohatšiu výbavu a posunula úroveň vyššie. Zákazník to potom zaplatí.

To isté platí aj o Dacii, ktorá na trhu stále ponúka veľmi dostupné automobilky, a dovolíme si tvrdiť, že je jednou z najdostupnejších. Príchod podstatne vylepšených predstaviteľov „ľudových volieb“ v podobe Logana a Sandera nepochybne poteší, cena však zostáva otázna.

Zatiaľ to nie je známe a pokiaľ sa to výrazne nezmení, novinky budú opäť hitom pre tých, ktorí chcú auto s dobrým pomerom cena / hodnota. Napríklad Sandero momentálne začína na 7 960 eurách.

Atraktívnejší vzhľad

Značka poslala do sveta informácie a obrázky o svojich nedávno vylepšené modely, ale až teraz sa dozvieme všetky ďalšie podrobné parametre očakávaných modelov.

Stručne povedané – Sandero aj Logan budú na prvý pohľad oveľa atraktívnejšie, aj keď zmeny sú evolučnejšie, sú však revolučné. Modely si zachovali nadpriemernú praktickú svetlú výšku 133 milimetrov, pričom pridali 15 milimetrový rázvor.

Nezistili ste všetko?

Vyskúšajte digitálne predplatné a prečítajte si článok až do konca.


-89%

MIMORIADNA ČINNOSŤ

Získajte prístup k úplnému obsahu
len za 1 €

VYSKÚŠAŤ SI

Máte už predplatné?
Prihlásiť sa

READ  Dve najväčšie slovenské banky od 1. júla zvyšujú poplatky

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close