Hlavné správy

Davisov pohár: Slovensko šokovalo Srbsko postupom do skupinovej fázy

zdroj obrazu, Dobré obrázky

popis obrázku,

Lukas Klein a Igor Zelina trafili 31 víťazov vo štvorhre v Davisovom pohári pre Slovensko proti Srbsku.

Slovensko spôsobilo najväčší šok v kvalifikácii Davisovho pohára, keď porazilo semifinalistov z roku 2023 Srbsko.

Svoje miesto v septembrových skupinových fázach si zaistili aj Francúzsko, Česká republika, Belgicko, Kanada, Nemecko, Holandsko, USA, Fínsko a Brazília.

Pripojili sa k minuloročným víťazom Taliansku, Austrálii na druhom mieste v roku 2023 a Veľkej Británii a Španielsku na divoké karty.

V skupinovej fáze Davisovho pohára si v štyroch mestách od 10. do 15. septembra zmeria sily 16 krajín.

Turnaj sa uzavrie 'Final 8' – štvrťfinále, semifinále a finále – v Malage.

Slovensko Srbsko vyradilo tím, ktorému chýba 24-násobný grandslamový šampión Novak Djokovič, keď vyhralo všetky štyri zápasy na halovej antuke v Kraljeve a postúpilo tak prvýkrát do skupinovej fázy nového formátu.

Svoje predchádzajúce štyri kvalifikačné zápasy prehrali, no víťazstvom Lukasza Kleina a Igora Zelinu vo štvorhre im zabezpečili neohrozený náskok, keď Slovensko dotiahlo k slávnemu víťazstvu 4:0 nad víťazmi z roku 2010.

Brazília Prvýkrát sa dostali do skupinovej fázy výhrou 3:1 nad Švédskom, čo je ich tretie víťazstvo na tohtoročnom turnaji po tom, čo v I. svetovej skupine zdolali Čínu a Dánsko, aby sa kvalifikovali.

The Amerike Výhra 4:0 nad Ukrajinou v neutrálnom zápase v litovskom Vilniuse.

32-násobný víťaz USA sa uchádzal o prvý titul v Davisovom pohári od roku 2007 s Austinom Krajicekom a Rajivom Ramom vo štvorhre proti Iljovi Beloborodkovi a Oleksijovi Krutikovi.

Len dve remízy prešli vzdialenosťou Nemecko Porazili Maďarsko 3:2 Holandsko Poraziť Švajčiarsko rovnakým skóre.

Holanďania vyhrali posledné dve dvojhry nad Švajčiarskom 2:1. Osem z 11 súťažných setov išlo do tie-breaku, Bottic van de Sandschulp vyhral 5-7 7-6 (7-5) 6-3 proti Marc-Andrea Hüslerovi pred partizánskym domácim publikom.

Vo finálovom zápase dvojhry v Maďarsku zvíťazila svetová 24. hráčka Jan-Lennard Struff z Nemecka nad svetovou jednotkou Mattom Valkuszom 6:3 6:2.

Inde vyhrali 4:0 Francúzsko v čínskom Taipei a republika Che V dome Izraela, keď Kanada Montreal zdolal Južnú Kóreu 3:1.

Fínsko Portugalsko postúpilo do skupinovej fázy druhý rok po sebe domácim víťazstvom 3:1.

A Belgicka Zizo Berks nadviazal na svoje šokujúce úvodné víťazstvo vo dvojhre nad chorvátskou bývalou svetovou trojkou Marinom Čiličom a celkovo skončil 3:1 rozhodujúcim druhým víťazstvom vo dvojhre vo Varastíne 6:1 7:5.

V posledných dvoch kvalifikáciách, ktoré sa ešte neukončili, Kazachstan zabojoval a remizoval 2:2 v Argentíne, čím si vynútil rozhodujúci výsledok, zatiaľ čo Čile a Peru remizovali 1:1.

READ  Slovenský prestupový študent študujúci v Craigu sa stará o Ukrajinu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close