šport

'Debakel' rozbíja jeden z posledných tenisových snov Novaka Djokoviča.


Jedna z posledných veľkých tenisových ambícií Novaka Djokoviča môže byť mimo neho po tom, čo Srbsko utrpelo šokovú porážku v kvalifikácii o Davisov pohár.

Djokovič hral za Srbsko vo finále Davisovho pohára v Malage vlani v novembri a mal tri mečbaly na to, aby vyradil Taliana v jeho semifinálovom súboji proti Janicovi Sinnerovi.

Djokovič z nepochopiteľného hľadiska zažmurkal, keď bola víťazná séria na dohľad, čo umožnilo Sinnerovi opäť vstúpiť do zápasu a napokon ho poraziť.

Sinner sa potom vrátil na kurt a porazil Djokoviča a jeho partnera Miomira Kecmanoviča, aby vo finále doviedol Taliansko k sláve.

Srbsko mohlo byť vo finále Davisovho pohára v dosahu vytlačenia Talianska, ale teraz bude musieť Djokovič odohrať budúci september vyraďovací zápas, aby si zachoval nádej na účasť vo finále v roku 2025.

Slovensko sa v sobotu po prvý raz kvalifikovalo do finále Davisovho pohára po tom, čo Lukas Klein a Igor Jeline získali rozhodujúci bod v kvalifikácii proti Srbsku.

Keď Slovensko viedlo 2:0, Klein a Jeline skončili druhý deň turnaja ako semifinalisti roka.

Začiatkom tohto roka utrpelo Slovensko štyri po sebe idúce prehry v kvalifikačných zápasoch a Zelenay si pripíjal na zmenu v rozprávaní.

„Konečne sme to urobili,“ povedal Zelenay. „Dlhé roky sme sa nekvalifikovali, ale napokon. Bol som trochu nervózny, pretože som musel veľa vyhrať. Hrali sme dobre, Lucas hral dobre, myslím si, že sa nám spolu hrá dobre. Povedali sme si niečo dôležité pre Slovensko a som veľmi šťastný, chcem si to užiť.

Nálada bola v srbskom tábore veľmi odlišná, keď ich kapitán Viktor Troicki neminul slová, keď názorne opísal porážku svojho tímu.

READ  Berettini vyhráva iba 7 bodov a odstupuje!

„Je to spolu naozaj zlý pocit,“ povedal Troicki po tom, čo sa Djokovič rozhodol nehrať v baráži.

„Prehra 4:0 proti Slovensku bola prehra. Horká príchuť je spred pár mesiacov a semifinále s Talianskom v Malage. Určite musíme reštartovať a začať odznova, to je ďalší krok. Nie som veľmi teším sa z toho. Uvidíme, ako môžeme pokračovať.“ .

Na otázku, či môže očakávať, že Djokovič po septembrových US Open nastúpi vo vyraďovacom zápase za Srbsko, Troicki dodal: „Do septembra sa porozprávame, ako všetko dopadne.

„Novaka nemáme vždy v národnom tíme a aj bez neho chlapci hrali dobre. Ukázalo sa to aj vo Valencii. Nie vždy je to Djokovič, samozrejme, vždy je to s ním jednoduché.

„Títo chalani majú obrovskú kvalitu, musia sa cítiť dobre ako tím, odovzdať pre tím maximum. Myslím si, že to bude skvelé.

„Bolí to a som sklamaný, pretože viem, že keď budeme hrať v Srbsku, môžeme to urobiť lepšie.

„Títo hráči sú profesionáli, ale musíme byť lepším tímom. Bez ohľadu na to, aký je káder, zranenia, toto, tamto, musíme tam byť až do konca. Tentoraz to nestačilo.“

„Poďme. Je to zlé, je to katastrofálne. Život ide ďalej a my sa musíme zotaviť a pripraviť na september.

Djokovič povedal, že by chcel opäť vyhrať Davisov pohár so Srbskom, ale tento sen bol pozastavený minimálne do roku 2025.

Ako už priznal, na najvyššej úrovni už možno nebude hrať oveľa dlhšie, čo je ambícia, ktorá by mohla najúspešnejšiemu tenistovi všetkých čias prekĺznuť pomedzi prsty.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close