šport

Dennis: Dennis-Gauff upokojil svoje nervy a videl jej pokroky

MELBOURNE (Reuters) – Coco Koffová si v úvodnom kole upokojila nervy, keď v pondelok na Australian Open zdolala Slovenku Annu Karolínu Schmidlovú 6:3 6:0, pričom štvrtému nasadeniu trvalo nejaký čas, kým si po úpravách našla svoje miesto na podaní. Nová sezóna.

Goffová, nová členka Grand Slam Champions Club po víťazstve na US Open vlani v septembri, sa po úvodnom zápase na podaní Schmittlovej voľne rozišla.

19-ročná hráčka v ďalšom sete zvýšila niekoľko prevodových stupňov, pričom Schmittlová pokračovala v boji na podaní a viedla 3:0 s vynikajúcou víťazkou krížom-krážom z hlbokej hry, aby vyvolala hlasné povzbudzovanie fanúšikov v Rod Laver Arene.

Niekdajší vicemajster French Open Goff sa odtiaľ ťažko snažil, dokončil zápas s prehľadným bekhendovým víťazom, aby si v druhom kole pripravil stretnutie s Američankou Caroline Tolheidovou.

„Bol som trochu nervózny, keď som prišiel do dnešného dňa,“ povedal Gough. „Asi by ste to mohli povedať. Dokázal som zostať pokojný a hrať nie môj najlepší, ale dobrý tenis.“

Goff povedal, že chce byť agresívnejší na svojom podaní smerom dopredu, keďže spolupracoval s bývalou svetovou jednotkou Andym Roddickom na technických zmenách pred novou sezónou.

„Myslím si, že to bola zmena myslenia, malá zmena, ktorú sme urobili, ktorá mi pomohla v hode a bola konzistentnejšia,“ povedala Goughová, ktorá obhájila titul v Aucklande pred prvým tohtoročným grandslamovým turnajom.

„Keď mám agresívny postoj k podaniu, myslím na to, že hrám svoj najlepší tenis. Nie je to dôvod, prečo mi podanie nejde ťažko. To je dôvod, prečo do toho viac nejdem.“

„Len sa snažím ísť do toho viac. Dúfajme, že budem môcť pokračovať v tom agresívnom myslení. Keď budem hrať svoj najlepší tenis.“

READ  Snowboardingová príležitosť a výnimočná kempingová turistika na Slovensku

(Správa Srivatsa Sridhar v Melbourne; strih Peter Rutherford)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close