šport

ŠportovéŠortky | Ukrajinský týždenník

Futbal

Postúpili Dynamo Kyjev a Šachtar Doneck
Dynamo Kyjev a Šachtar Doneck postúpili do 16. kola Európskej ligy UEFA. Vyhrali 32. kolo svojich turnajov. V Belgicku porazili vo Villarreale Dynamo 25: 1 11. marca v Kyjeve a 18. marca vo Villarreale. Šachtar 18. februára v Tel Avive zvíťazil v prvom zápase nad Makta Tel Aviv 2: 0 a 25. februára 1: 0. Šachtar bude hrať 11. a 18. marca v Ríme. 26. februára v sídle UEFA vo švajčiarskom Neone.

Metalista Charkov dostáva renesančnú podporu
Andrei Pavlenko, prezident Ukrajinského futbalového zväzu (UAF), uznal návrhový list Oleksandra Jaroslavského, prezidenta futbalového klubu Metalistu Charkov, ktorý požadoval fúziu Metalistu s UAF. „S veľkým nadšením som sa dozvedel list, ktorý Oleksandr Jaroslavľ Charkov, prezident slávneho futbalového klubu Metallist, adresoval regionálnym úradom s úmyslom spolupracovať so všetkými zúčastnenými súdruhmi a vernými fanúšikmi na aktualizácii skutočne hrdinského metalistu FC.“ „Ako člen UEFA [the European soccer governing body] Predseda výkonného výboru a UAF, urobím všetko pre to, aby som pomohol pri realizácii tejto iniciatívy. Dúfam, že Charkovský klub, ktorý bol obnovený v roku 1925, znovu získa svoju hru, najmä v ukrajinskej Premier League, ukrajinskom pohári a európskom futbale. [UEFA] Liga majstrov, ”dodal. Jaroslavan 23. februára uviedol, že sa dohodol s predstaviteľmi mesta Charkov na obrodení klubu FC Metallist a je pripravený investovať do svojho vlastného futbalového klubu v rokoch 2006 – 2012.

FUTSAL

Gerson prehral v Lige majstrov
Gerson 19. februára v Španielsku podľahol v španielskom Interi FC (Španielsko) 2-4 v rámci 16. kola Futsal Ligy majstrov UEFA. Vo vyraďovacom kole otvoril skóre zápasu v 15. min Inter, v 30. min vyrovnal Gerson, ale v 32. min Inter zdvihol latku a v 33. min prišla odpoveď na vlastný gól Bola, aby opäť vyrovnal. Inter postúpil s ďalšími dvoma gólmi, najskôr v 38. min a potom v 39. min. Kersen vypadol a postúpil do štvrťfinále proti Inter-Ukrajine Yukorsk (Rusko).

READ  IIHF - Rybár sa chopil momentu

Ukrajina v kvalifikácii o euro prehráva s Chorvátskom
V rámci kvalifikačného kola turnaja UEFA Futsal Euro 2022 prehrala Ukrajina 3. marca s Chorvátskom v Chorvátsku 2. marca a so Sororiou 2: 7. Ukrajina v skupine 1 je po odohraní troch zápasov s tromi bodmi na druhom mieste v tabuľke. Medzi ďalšie tímy v skupine patria Dánsko (tretie miesto) a Albánsko (štvrté miesto). Ukrajina by mala hrať s Dánskom 8. apríla a Albánsko 11. apríla.

Lyžovanie

Freestyle lyžiari získali na európskom pohári šesť medailí
Ukrajinskí freestyloví lyžiari vybojovali 13. februára v ukrajinskom Chorvátsku dve zlaté, jednu striebornú a tri bronzové medaily na pôde Európskeho pohára vo voľnom štýle. Súťaž sa konala v lyžiarskom stredisku Gracia v oblasti Jakarty. Maxim Kuznecov (89,89 a 84,74 bodu) získal v anténe mužov dve zlaté medaily. Volodymyr Kušnir si z antény pre mužov odniesol jednu striebornú (77,81) a jednu bronzovú (57,81 bodu). Anhelina Brykina (59,11 b.) A Anastasia Husajnová (48,53) získali bronzové medaily v letectve žien.

Brigina získala bronz v rubrike
Anhelina Brigina získala na európskom pohári anténu pre voľný štýl žien 5. – 6. februára v bieloruskom Minsku-Rubicchi bronz (133,03 bodu).

Hokej

Wikipedia.org / Walter Gretzky

Walter Gretzky od roku 2010.

Hokejový otec Walter Gretzky zomrel vo veku 82 rokov
Kanadský hokejový otec istý čas zápasil s Parkinsonovou chorobou a ďalšími zdravotnými problémami, kým 4. marca skonal. Syn Wayne Gretsky pozval svojho otca, aby viedol tím pre svojich troch bratov, sestru a seba. Waynov otec Walter je dôvod, prečo sa Wayne zamiloval do hokejovej hry. Jeho otec povzbudil Wayna, aby vynikal v hokeji a v živote. Otec najväčšieho hokejistu a najdominantnejšieho športovca sa kanadskému folklóru neštveral po päty svojmu superhviezdnemu synovi. Walter Gretsky vytvoril svoje vlastné tradície a svojím súcitom, veľkorysosťou a vášňou pre život a ľudí okolo seba ovplyvnil šport, krajinu a komunitu. Pán. Gretzky svojho otca nazýval „Tato“, keď vyrastal, a prvý jazyk, ktorým hovoril, bol ukrajinský jazyk. V autobiografii boli vymazané akékoľvek pochybnosti o jeho národnosti. Pán. Kretsky významne prispel k malým hokejovým organizáciám, ligám a fondom v celej Kanade. Naďalej venoval svoj čas a úsilie pomoci zvyšovaniu povedomia a financovaniu mnohých miestnych, provinčných a národných charitatívnych organizácií. Toto úsilie mu vynieslo v roku 2007 Rád Kanady. Olympijskú pochodeň niesol počas olympijskej štafety pred hrami 2010 vo Vancouveri. O mnoho rokov neskôr tu bola pomenovaná škola – základná škola Waltera Gretzkyho neďaleko Brandfordu v Ontáriu. Pán. Veľký je skutočne zvláštny muž a veľmi zvláštny otec.

Patrick z Flyers je veľmi vítaný
Nolan Patrick je späť. Druhý výber z roku 2017 sa opäť hrá, pretože vynechal celú minulú sezónu kvôli poruche migrény. V nasledujúcich dvoch 30-bodových sezónach, keď dostal meno buster, počas celého svojho pôsobenia v NHL ukázal žiaru energie. Ak dokáže niečo, čo je v blízkosti Nolana Patricka, ktorý sľúbil, že povedie draft NHL 2017, mohol by byť jedným z kľúčov k tomu, aby sa tím Philadelphia Flyers posunul na vyššiu úroveň. Je mu stále 22 rokov a má dostatok priestoru na ďalší rast. Flyers boli už v rokoch 2019 – 2020 hlbokým tímom a návrat Patricka a Oscara Lindbloma ich ešte viac prehĺbil. Bude ľahšie dosiahnuť jeho cestu k úspechu, pretože očakávania mladého Ukrajinca sa zmenšili a zdá sa, že pravidelne sneží. Je umiestnený ako rozbočovač tretieho radu s dvoma vysoko kvalitnými linemates, Jamesom van Riemstickom a Jacobom Vorosekom, ktorý môže dať Philadelphii tri nebezpečné skóre a vo väčšine klubov tretiu štvrtú pozíciu. Patrick je v dobrej pozícii na to, aby v tejto sezóne zvíťazil, a otvára veľa talentov v zostave Flyers. Začiatkom sezóny strelil gól a zo svojich prvých 13 zápasov má 5 bodov. Pokiaľ ide o to, či môže byť Patrick nápomocný pri vývoji Flyers, hráči, ktorí držia Flyers okolo Patricka, budú nápomocní pri napomáhaní jeho hry dosiahnuť ďalšiu úroveň.

Biatlon

Biatlon – Antholy. It

Julia Diehma postúpila do cieľa v ženských pretekoch jednotlivcov na 15 kilometrov, ktoré sa konali v talianskej Andols-Underselva.

Tsima získala striebro na Snow Maestro
Julia Dihema zvíťazila medzi ženami na 7,5 km / h (18: 57,7 s) na 8. kole Svetového pohára BMW IPU 1. – 7. marca v českom Novom Moste. Tsima strelil čisto.
Strieborné a bronzové medaily vo Fresno-Osrpli
Anna Grivonosová získala striebro v pretekoch žien na 10 km (26: 23,1 s) na pohári IPU v slovenskom Bresne-Osrbli 15. – 21. februára. Grivonos minul iba jeden gól. Ruslan Talenko, ktorý získal bronz v mužskej 10 km / h (25: 12,7 s), strelil čistý gól.

READ  SkyGerno „Mourinho túžil“ po odvážnom tvrdení THFC, ktoré zahŕňalo hviezdu v hodnote 54 miliónov libier

Ukrajina získala na Bokljuke bronz
Tím ukrajinských žien (Anastasia Mercushina, Julia Disma, Darya Blashko a Olena Bitrushna) zvíťazil na majstrovstvách sveta IPU v slovinskej Pokloke 9. – 21. februára v štafete na 4 × 6 km (1: 10: 48,2 s). Ukrajinskému ženskému tímu chýbalo sedem striel.

Digima získala striebornú medailu na majstrovstvách sveta
Ukrajinská atlétka Julia Dyhima získala 18. – 21. januára na majstrovstvách sveta MBW IBU v talianskej Andols-Underselve striebornú medailu v individuálnych pretekoch žien na 15 km (43: 13,0 s). Tsima strelil čisto.

Tenis

Svitolina v Katare
Elena Svitolina, nasadená ako svetová jednotka č. 5 a 1 v 16. kole turnaja Qatar Open v Dauhá 1. – 6. marca, bola naštvaná. Po prvom kole zvíťazila Svitolinová v druhom kole nad Japonkou Mizaki Doiovou 6: 1, 6: 2 a nad ôsmou nasadenou Bieloruskou Victoriou Azarenkovou zvíťazila 2: 6, 4: 6. Lesia Surenko v kvalifikačnom zápase zvíťazila nad Brazílkou Gabrielou C 6: 1, 6: 1 a Češkou Katarínou Sindiakovou 6: 3, 6: 2, 6: 3, 6: 2. 4-6 premárnili šancu hrať v hlavnej remíze. Z osobného hľadiska sa Francúzi Svitolinová a Gail Monfils rozdelili a rozhodli sa dať si od svojho vzťahu pauzu krátko po tom, čo obaja utrpeli najhoršie straty na Australian Open 2021.

Ihor Stealmach je pripísaný za tenisové a hokejové vstupy.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close