Kuzmanov na Akadémii Emilia Sancheza, Gaston Seek Maiden Challenger Crown

El Brat de Lப்bregott / Stornberg, 9. októbra 2021

Nový šampión Challenger bude v nedeľu korunovaný sumou 44 820 EUR Akadémia Emilia Sancheza Podujatie Clay Court, ktoré organizovala Fundación Emilio Sánchez Vicario, sa konalo v El Brad de Lப்bracott, Barcelona, ​​​​Španielsko. Najobľúbenejšie Hugo Gaston Berie, čo nie je zasiate Dmitrij Kuzmanov Vo finále dvojhry.

Gaston prerušil stretnutie Topsy-Dervy s francúzskym kolegom Alexandre Mல்லller Sobota, 6-2, 0-6, 6-0. Svetový hráč s číslom 112 premenil po hodine a 36 minútach najchudobnejšiu z deviatich šancí na prelomenie.

„Som rád, že mám voľno. Nie je ľahké hrať proti dobrému priateľovi.“ povedal Gaston. „Je to iný zápas. V prvom sete som hrala dobre, v druhom som nehrala, ale v treťom sete som sa vrátila. Som s tým veľmi spokojná.“

V tom poslednom Kuzmanov vypustil dvojku Alex Molkon 7-5, 7-6 (5) zo Slovenska. Dvadsaťosemročný Bulhar získal o tri body viac ako jeho rival a postúpil o dve hodiny a šesť minút neskôr.

„Aký vzrušujúci a ťažký zápas proti jeho najlepšiemu tenisovému súperovi v tomto roku“ povedal Kuzmanov. „Bola to veľká bitka a som rád, že som mohol dohrať zápas v dvoch setoch. Včerajšie dva zápasy so štvorhrou boli pre mňa fyzicky náročné. Teraz som spokojný, že mám čas si oddýchnuť, užiť si a pripraviť sa.“ na zajtra.

Kuzmanov, ktorý získal na okruhu ITF Pro Circuit 20 trofejí a momentálne mu patrí 218. miesto vo svetovom rebríčku, sa predstaví po druhom mieste za Srbom Nikolom Milojevičom vo svojom druhom zápase o titul na turnaji ATP Challenger Tour. Jader Open v Chorvátsku začiatkom marca.

Gaston hľadá svoju prvú korunu po prehre v troch tohtoročných finále Challengeru. Finalista #NextGenATP prehral majstrovstvá v Ríme, IC a Dullene. Kuzmanov a Gaston sa stretávajú prvýkrát.

READ  Africký pohár národov sa má stretnúť s európskou klubovou sezónou

Top Seats vyhrali titul vo štvorhre

Iné aktívne, Harry Heliovara Z Fínska a Rímska modlitba Prvenstvo si vybojovalo družstvo Českej republiky v kategórii dvojíc. Najlepší favoriti porazili všetky portugalské dvojice Nuno Borges A Francisco Cabral 6-4, 6-3. Finálový zápas trval 58 minút.

Heliovaara a Jebavy si rozdelili finančnú odmenu na 2 670 a získali 80 bodov do rebríčka ATP vo štvorhre.