Hlavné správy

Depresia! Slovenský moderátor priznal problémy: Nepoznal sám seba!

Michal Sabo je známy slovenský moderátor, ale v poslednom období na seba upozorňuje hlavne svojimi aktivitami v rámci ekovýchovy. Vo štvrtok ráno prijal pozvanie do markizáckej šou Teleráno, kde sa okrem iného diskutovalo o Dni s Nadáciou Markíza. Cieľom tohtoročnej zbierky je zhromaždiť čo najviac peňazí na podporu duševného zdravia detí.

Zdroj: Instagram MS

A práve v tejto súvislosti sa známy Slovák rozhodol ísť na trh pred kamerami s kožou a priznal, že v minulosti sám bojoval s psychickými problémami – trpel depresiami. „Situáciu pre mňa urýchlila súhra rôznych okolností. Na jednej strane to bola strata milovaného človeka – môjho otca, ale potom došlo aj k jednej nehode, takmer tragickej z posttraumatického šoku,“ a keď sa situácia nevyriešila, došlo k nej. ““ pripustil.

„Keď sa teraz spätne pozerám na to, ako som sa správal, ako som pracoval, čo som riešil, boli tam všetky príznaky, ktoré ukazuje depresia, takže to tam aj bolo. A nikto mi to nepovedal. Ani ja som si to nechcel pripustiť. Až potom uvedomil som si zrazu, že som sa v niektorých situáciách nepoznal, “ prekvapuje Sabo. Zrkadlo potom nastavili jeho najbližší.

Depresia!  Priznal slovenský moderátor

Zdroj: Instagram MS

Dali mu iba dve možnosti – buď začne svoje problémy riešiť sám, alebo ho oslovím po odborníkoch. „Vyhľadal som odbornú pomoc a je tragédiou, že som zistil túto odbornú pomoc veľmi dlho. V tom čase bola situácia taká, že čakanie bolo 3 mesiace. Nedostal som od štátu potrebnú pomoc , tak som to zaplatil. “ priznal otvorene.

Michal mal šťastie, že si mohol dovoliť zaplatiť psychológovi vlastnou peňaženkou, ale obáva sa, že niektorí ľudia túto možnosť nemajú. Zároveň veľmi dobre vie, koľko je to potrebné. „Stále k nej chodím raz za mesiac,“ dodal moderátor.

READ  Slovenské médiá dosahujú nízku úroveň dôvery - EURACTIV.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close