Veda

DeSantis poskytne aktualizáciu príprav Idalia – Orlando Sentinel

Guvernér Ron DeSantis je pripravený poskytnúť svoju prvú aktualizáciu dňa o hurikáne Idalia o 9:00 zo štátneho núdzového operačného strediska v Tallahassee.

Prítomní sú aj Kevin Guthrie, riaditeľ divízie núdzového manažmentu na Floride, generálmajor John Haas z Floridskej národnej gardy a Jared Perdue, tajomník ministerstva dopravy na Floride.

video sa bude streamovať thefloridachannel.org,

– Richard Tribeau

Autobusy okresu Lake budú naďalej premávať

Služba LakeExpress bude normálne fungovať do 20:00. Všetky bohoslužby končia o 20:00 hod.

Lake County Connection, okresná paratransitná služba, bude poskytovať iba dialýzu, podporu života a evakuačné služby.

– Carolyn Gunnis

Štart rakety bol na vesmírnom pobreží oneskorený

V utorok ráno sa mal uskutočniť druhý štart v tomto roku pre United Launch Alliance, pričom raketa Atlas V nesúca náklad pre Národný prieskumný úrad mala odštartovať o 8:34 SEČ. Ale neskoro v pondelok sa ULA rozhodla odložiť plány spustenia.

„S maximálnou starostlivosťou o bezpečnosť personálu, dôležitý náklad a prístup národnej bezpečnosti [Hurricane] Idalia, tím sa rozhodol vrátiť raketu a náklad do zariadenia na vertikálnu integráciu,“ uviedla ULA.

Nový dátum spustenia sa určí, „keď bude bezpečné spustenie“.

– Richard Tribeau

Štátne školy na Floride zatvorené

Verejné školy v nasledujúcich okresoch zostanú v utorok zatvorené kvôli silnému hurikánu Idalia: Alachua, Citrus, Charlotte, Columbia, DeSoto, Dixie, Duval, Franklin, Gilchrist, Hardy, Hernando, Hillsboro, Lafayette, Lee, Levee, Manatee, Marion, Nassau, Pasco, Pinellas, Sarasota, Suwannee, Taylor a Wakulla.

– spravodajská služba na Floride

Idalia zatvára štátne univerzity

Nasledujúce štátne univerzity zostanú v utorok zatvorené kvôli silnému hurikánu Idalia: New College of Florida, University of North Florida a University of South Florida.

– spravodajská služba na Floride

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close