Technológie

Došla im trpezlivosť? Huawei pripravuje mobilný telefón s novým systémom

HarmonyOS bol doteraz navrhnutý predovšetkým pre zariadenia, ako sú inteligentné televízory.

Spoločnosť Huawei má v rámci svojej vývojárskej konferencie, ktorá začína 10. septembra, predstaviť množstvo dôležitých noviniek. Pravdepodobne sa budú týkať aj budúcnosti ich smartfónov alebo iných zariadení. Resp. najmä budúcnosť ich softvéru.

Podľa správ poukazujú Gizmochina.com čí Phonearena.com„Spoločnosť Huawei by tiež mala podniknúť dôležitý krok v súvislosti so svojou softvérovou platformou, najčastejšie označovanú ako“ HarmonyOS „.

ilustračný obrázok

Prečítajte si tiež

USA vyčíslili náklady na odstránenie HUAWEI z ich sietí. Kto to zaplatí?

Čínska spoločnosť predstavila HarmonyOS vlani a doteraz sa používa hlavne na zariadeniach Smart TV, Avšak napríklad pre mobilné telefóny, tablety a dokonca aj počítače bol HarmonyOS v tomto ohľade „pripravený do zásuvky“ ako záloha, ak to bolo nutné – najmä ak spoločnosť Huawei nemohla používať pôvodné systémy, ako napríklad Android alebo Windows. V poslednej dobe sa však zdá, že aj s ohľadom na súčasnú situáciu plánuje Huawei svoj systém využívať na tabletoch aj na prvých smartphonoch.

Pokiaľ ide o tablety, mali by ísť najskôr (neskôr v tomto roku) a nový systém pravdepodobne predvolenom nenainštaluje, ale bude možné ich testovať / testovať na zariadení. Huawei má pripraviť nástupcu modelov MatePad Pre a MatePad Pre 5G s tým, že by nemali mať „priestor“ na predný fotoaparát. Napriek tomu by okolo displeja mali zostať veľmi tenké rámčeky.

Pre mobilné telefóny by mal existovať aspoň jeden smartphone, ktorý bude mať predinštalovaný HarmonyOS. Takýto smartphone by sa mal objaviť budúci rok spolu s príchodom novej generácie systému 3.0 – tento rok má byť predstavená verzia 2.0. Informácie o pripravovanom smartphonu s HarmonyOS (HongMengOS) na budúci rok mal potvrdiť popredný predstaviteľ spoločnosti Richard Yu.

READ  Extrakcia Rainbow Six sa začína jedného dňa na Xbox a PC Game Pass • Eurogamer.net

Zatiaľ sa však nezdá, že by sa Huawei vzdialil od Androidu, hoci neponúka na zariadeniach vrátane Google Mobile Services, ale využíva vlastné riešenie, resp. Ekosystém Huawei Mobile Services s vlastným obchodom AppGallery.

ilustračný obrázok

Prečítajte si tiež

MediaTek chce pokračovať v dodávaní čipov pre Huawei. Požiadal o preukaz

Spoločnosť Huawei medzitým rieši ďalší vážny problém s mobilnými zariadeniami. Spoločnosť by mala už v polovici tohto mesiaca možnosť brať čipy od TSMC zmizne, Čo je veľmi dôležitý dodávateľ – Huawei bol dokonca druhým najväčším kupujúcim čipov po Apple. Momentálne má výroba v TSMC bežať doslova tak, aby si spoločnosť Huawei mohla vytvárať zásoby nových čipov.

Skôr alebo neskôr však bude možno nutné použiť alternatívne riešenia, resp. iných výrobcov. Napríklad je ponúkaný MediaTek, ale pravdepodobne by musel výrazne zvýšiť svoju súčasnú výrobnú kapacitu. A to nie je jediný problém.

Spoločnosť MediaTek musí tiež požiadať o osobitnú výnimku pre USA, pretože jej výroba čipov závisí vo veľkej miere od TSMC a na spoločnosť bude po 14. septembri platiť embargo na dodávky čipov pre Huawei – kvôli použitiu amerických technológií, resp. know-how.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close