Svet

Doverské preteky pripravené na povinné overenie odtlačkov prstov

Každý z približne pol tucta log pruhov má za cieľ zvládnuť 10 alebo viac áut naraz počas špičiek. S trajektmi premávajúcimi 24 hodín denne z Doveru v lete by počet potrebných pracovníkov bol výrazne vyšší ako 100.

Hoci si zmeny v Doveri vynútila EÚ, pán Bannister povedal, že prístav bude musieť poskytnúť ďalších agentov, a preto im častejšie vyplácať mzdy. To môže mať vplyv na cestovné v termináli pre pristavovanie a odstavovanie pre prevádzkovateľov trajektov, ktorí ho využívajú, a teda aj pre cestujúcu verejnosť.

Pán Bannister povedal: „Toto je veľmi významná zmena v našom režime. Všetko stojí peniaze a musíme si dávať pozor, aby sme poskytovali čo najefektívnejšie služby.“

Celkové náklady na prípravu zmeny – ktorá sa nazýva Entry/Exit System (EES) a má byť implementovaná 6. októbra – sú podľa neho viac ako 10 miliónov libier.

Francúzska vláda ešte musí podpísať plán a skontrolovať, či stanovujúci agenti v záchytnom priestore terminálu spĺňajú požiadavky na registračný proces pod dohľadom francúzskej pohraničnej polície, ktorá zaberá kabínky v blízkosti lode.

Zriadením registračnej zóny EES v oblasti, kde vozidlá už čakajú hodinu alebo viac na nalodenie na trajekt, sa Dover snaží vyhnúť predlžovaniu procesu vylodenia a riskovaniu míľových radov, ktoré môžu spôsobiť menšie prerušenia. Predtým sa uvádzalo, že pri zmenách hrozilo oneskorenie až 14 hodín.

Zatiaľ čo plánovaný prístup k registrácii EES rieši predchádzajúce obavy o bezpečnosť a eliminuje potrebu ľudí opustiť svoje autá, nie je jasné, aký účinný bude pri pohybe vozidiel.

Prístav sa presúva, aby uvoľnil priestor pre autá presunom spracovania kontajnerov do oblasti západného doku.

Cestujúci opustia autobus a nastavia si svoje profily EES s odtlačkami prstov a fotografiami vo vyhradených zariadeniach, po ktorých prejdú francúzskou hraničnou kontrolou. Potom budú dvere vozidla zapečatené.

READ  Demonštrácia vo Washingtone proti „tyranii“ očkovacích poplatkov

Ak sú tieto plomby neporušené, bude sa nimi mávať na hlavnom trajektovom termináli bez akejkoľvek francúzskej kontroly.

EÚ pracuje na aplikácii založenej na telefóne, ktorá by ľuďom umožnila dokončiť časť procesu registrácie sami, pridaním biometrických údajov do prístavu, ale predpokladá sa, že bude pripravená až budúci rok.

Keďže záplava prvých rezervácií ustupuje, cestovanie by malo byť jednoduchšie aj pre Britov, ktorí cestujú opakovane.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close