Ekonomika

Elektrický sedan Lucid Air ponúka výnimočný dosah 832 km („EPA“)

Americký startup Lucid Motors už dlho hovorí o výnimočnej účinnosti a rozsahu svojho elektrického sedanu Lucid Airktorý príde na trh budúci rok. Aktuálne publikovaný rozsah ukazuje, že to pravdepodobne nebol iba „marketingový rozhovor“.

Zdá sa, že šéf Lucid Motors a technický riaditeľ Peter Rawlinson vie, ako to urobiť skutočne efektívne elektrické autá, Koniec koncov, bol tiež hlavným dizajnérom Tesla Model S, ktorý vďaka neustálemu zlepšovaniu je už dlho osobným elektrickým autom s najvyššou možnou hodnotou na svete. Ale Lucid Air to mohol zmeniť, keby Tesla „niečo s tým neprišla“, až kým nebude uvedená na trh.

Prvý elektrický automobil z Lucid Motors a to podľa tlačovej správy (prostredníctvom Electrek) amerického startupu ponúkne dosah 832 km podľa pomerne prísneho a presného testovacieho cyklu EPA. Toto je hodnota, ktorá bola „certifikovaná“ technickým strediskom FEV North America.

Pri testovaní rad elektrických automobilov Spoločnosť Lucid Air použila metódu viaccyklového EPA („SAE J1634 okt 2012 štandard“). Toto nie je oficiálna hodnota priamo z DHP. Možno však očakávať, že oficiálna hodnota by sa nemala významne líšiť od meraní FEV.

lucid vzduchu dojazd

Zdroj: FEV prostredníctvom Electrek.co

Nameraná hodnota predstavuje významný skok od cieľa Tesly Model S Long Range Plus s doletom 647 km (EPA). Tesla však stále má čas „vylepšiť“ dosah svojho väčšieho sedanu, keďže podľa najnovších správ bude Lucid Air pravdepodobne ísť do výroby začiatkom budúceho roka, kým potrvá, kým sa dostane na trh.

Je však otázne, či bude pre spoločnosť Tesla dôležité pretekať týmto smerom, pretože taký rozsah by pravdepodobne vyžadoval podstatne väčšiu batériu, čo by mohlo mať za následok vyššiu cenu alebo vyššiu hmotnosť. Očakáva sa však, že spoločnosť Tesla predstaví budúci mesiac batériu novej generácie, ktorá by okrem iného mala ponúknuť vyššiu hustotu energie a nižšie výrobné náklady. Uvidíme …

READ  Ďalší pohľad: Neoslavujte dohodu Nort Stream 2

Lucid tiež sľubuje vynikajúcu účinnosť

V prípade elektrického vozidla Lucid Air je Peter Rawlinson presvedčený, že s 900-voltovou architektúrou „závodne osvedčená batéria“, miniaturizovaný motor a výkonová elektronika, integrovaný prevodový systém, aerodynamika, podvozok, vykurovací systém, softvér a celková účinnosť systému , stanovuje nový štandard.

Zároveň sme všetci zvedaví na to, akú kapacitu batérie potrebuje model Air na dosiahnutie stanoveného rozsahu 832 km („EPA“). Podľa predchádzajúcich slov hlavy spoločnosti Lucid Motors z toho vyplýva, že batéria by mala mať kapacitu pod 130 kWh. V takom prípade by to bolo efektívne limuzína, čo by malo byť ešte väčšie vozidlo ako model Tesla S, naozaj skvelé.

Na podrobnú špecifikáciu spoločnosti Lucid Air však chvíľu čakáme, až do 9. septembra, keď bude oficiálne predstavená jej produkčná verzia.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Lucid Air je lepší ako model Tesla Model S, hovorí „hlavný dizajnér“ oboch vozidiel
Veľkým lákadlom modelu Tesla Model S je byť najviac aerodynamickým luxusným autom na svete
Sedan Lucid Air s dosahom viac ako 640 km dostane verziu s výkonom 1800 koní

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close