Hlavné správy

Euro 2020: Španielsko je v nebezpečenstve, ale pripravené na renesanciu proti Slovensku

Vďaka svojej bohatej futbalovej línii Španielsko nikdy neočakávalo, že zo svojho posledného zápasu skupiny E proti Slovensku postúpi do ďalšej fázy Euro 2020 – je však nútené považovať stredajší zápas za vyraďovaciu hru.

Španielsko vyradilo z ihriska ich vlastných fanúšikov po sobotnej remíze 1: 1 s Poľskom v Seville po predčasnej bezgólovej remíze so Švédskom, ktorá vyrovnala najhorší štart na európskom šampionáte od roku 1996.

Trojnásobný majster Európy je tretí v široko otvorenej skupine E, kde by líder mohol za posledných 16 knokautov ísť do Švédska, na druhé Slovensko alebo do štvrtého Poľska.

Slovensko hralo svoje druhé euro iba ako nezávislý národ, v poslednom zápase prehralo so Švédskom 1: 0 a na zabezpečenie postupu potrebovalo výhru, aj keď mu stačil jeden bod.

Bude sa hľadať využitie španielskych nervov.

„Španieli majú teraz na krku nôž, takže musia v každom prípade zvíťaziť. Budú cítiť veľký tlak,“ uviedol obranca Thomas Hoboken.

‚Rob alebo zomri‘

Španiel Caesar Asbiliguetta uviedol, že jeho nedávne víťazstvo v Lige majstrov vo funkcii kapitána Chelsea bolo dôkazom toho, že po búrlivom začiatku sezóny sa môže šťastie vrátiť.

„Dobrým štartom nič nevyhráte, dôležité je, ako skončíte,“ uviedol. „V tejto sezóne som žil s Chelsea a z toho si vyvodil ponaučenie, že sa nemôžeš vzdať, keď si každý myslí, že si mŕtvy.

Obranca Aspliquieta ešte musí hrať, španielske médiá však kričia, že sa vráti, aby mu poskytol vedenie a obnovil svoju pravidelnú útočnú úlohu pre Marcos Lorende, ktorý hrá vpravo.

Kapitán a stredopoliar Sergio Busquets v prvých dvoch zápasoch Španielska veľa chýbal pre pozitívny test na COVID-19, ale proti Slovensku sa vráti.

READ  Slovensko prezidentské voľby | Svetové novinky

„Už sa nevieme dočkať, kedy príde zápas. Chceme získať šesť bodov, ale rozohrávka je stále v našich rukách. Závisíme od seba. To je dôležité. Hráme doma,“ dodal Aspliquita.

„Je to situácia do-or-to-die. Mnoho z nás už bolo v podobných situáciách a my si veci vyhráme. Každý vie, ako sa má správať. Ak budeme držať spolu, vrátane fanúšikov, dúfam, že pôjdeme urobiť to.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close