Európska liga: Slavia Praha postúpila do šestnásťfinále

včera 22:55
|

Futbalisti Slavie Praha postúpili z C-skupiny do šestnástej štvrtiny Európskej ligy 2019/2020. Vo štvrtkovom zápase 5. kola zdolali doma Hapoel Beer Ševa 3: 0. Na jar sa predstaví aj Leverkusen, ktorý v Nice uspel v druhom stretnutí „céčka“ 3: 2.

Lille OSC - AC Sparta Praha

Prečítajte si tiež

Duel Slavia Praha – Hapoel Beer Sheva ste mohli sledovať ONLINE na ŠPORT.sk >>

Úradujúci český šampión rozhodol už v prvom polčase, keď sa do piatich minút presadili Abdallah Sima a Nicolae Stanciu. Na konci zápasu pridala Sima tretiu strelu Slavie Praha.

Neapol premeškal príležitosť na postup, v dueli F-skupiny viedol 1: 0 v Alkmaare, v druhom polčase však inkasoval a napokon remizoval 1: 1. V drese „partenopei“ bol na reprezentácii slovenský reprezentant lavica Stanislav Lobotka. Neapol bojuje o ďalšiu fázu v poslednom kole doma proti San Sebastianu. Na svoju pôdu remizoval iba s Rijekou 1: 1.

Futbalisti Arsenalu ďakujú fanúšikom na Emirates Stadium

Zdroj: SITA

Omonia Nikózia aj so Slovákmi Tomáš Hubočan a Michal Ďuriš dosiahla svoje prvé víťazstvo v EL. V E-skupine si poradila s PAOK Solún 2: 1. Hubočan absolvoval celú minútu, Ďuriš nastúpil v 59. min.

Zlyhala v D-skupine Lecha Poznaň s kapitánom Ľubomír Šatekktorý podľahol v Lisabone Benfice 0: 4.

Skupina:

Klaster CFR – CSKA Sofia 0: 0

ČK: 85. Chipciu (Kluž) po druhej ŽK

AS Rím – Young Boys Bern 3: 1 (1: 1)

Ciele: 44. Mayoral, 59. Calafiori, 81. Džeko – 34. Nsame, ČK: 83. Camara (Young Boys)

READ  Ako sledovať živé vysielanie Watford vs Burnley a Premier League online a v televízii, tímové správy

Ciele: 26. Kamara, 47. Ndoye – 22. Diaby, 32. Dragovič, 51. Baumgartlinger

Slavia Praha – Hapoel Beer Sheva 3: 0 (2: 0)

Ciele: 31. a 85. Sima, 36. Stanciu

D-skupina:

Glasgow Rangers – Standard Liege 3: 2 (2: 2)

Ciele: 39. Goldson, 45. + 1 Tavernier (z 11 m), 63. Arfield – 6. Lestienne, 41. Čop

Benfica Lisabon – Lech Poznaň 4: 0 (1: 0)

Ciele: 36. Vertonghen, 57. Nunez, 58. Pizzi, 89. Weigl