Európska liga UEFA dnes – výsledky a plán zápasov

Na sto percent boli anglické kluby.

5. novembra 2020 o 21:27 (aktualizované 5. novembra 2020 o 23:55) SME.sk, TASR

BRATISLAVA. Futbalisti milánskeho AC utrpeli prvú prehru v tejto sezóne. Vo štvrtkovom zápase 3. kola Európskej ligy UEFA 2020/2021 prehrala doma s francúzskym Lille 0: 3 a stratila prvé miesto v tabuľke.

Bol jasným hrdinom zápasu v San Sire Turecké záložník Yusuf Yazici. V prvom polčase premenil pokutový kop a po zmene strán zavŕšil svoj hetrik do troch minút.

Momentálne je so šiestimi gólmi najlepším strelcom súťaže.

V druhom zápase H-skupiny sa zrodil prekvapivý výsledok. Celtic Glasgow nezvládol úlohu favorita a podľahol pražskej Sparte 1: 4. V tomto zápase sa pre zmenu blysol tromi gólmi Lukáš Juliš.

Sparta si napravila reputáciu, dosiahla prvé body v tohtoročnej edícii Európskej ligy a posunula sa na tretie miesto tabuľky. Naopak, Celtic klesol na posledné miesto a na konte má iba jeden bod.

Dvojitý gól Kuchta

Úspešný bol aj ďalší český zástupca. Slavia Praha zdolala v Edene francúzske Nice 3: 2, keď sa blysla najmä dvojgólová útočníčka Jan Kuchta. Skóroval po viac ako štyroch mesiacoch.

Český majster nastúpil na domáci duel bez viacerých futbalistov, pretože sa v tíme predstavil iba pár dní pred výkopom. koronavírus a tréner Jindřich Trpišovský musel doplniť hráčov z B-tímu.

V druhom zápase skupiny zvíťazil Bayer Leverkusen nad Hapoelom Beer Ševa 4: 2 a rovnako ako český tím má na konte šesť bodov.

Benfica vyrovnala na desiatu

Prvé tri body v tabuľke D-skupiny strelil Poliak Lech Poznaň, ktorý si poradil so St. Liége 3: 1. Slovenský stopér odohral v jeho drese celý duel. Ľubomír Šatka.

Druhé stretnutie skupiny, na ktorom Benfica Lisabon privítala Glasgow Rangers, malo dramatický priebeh. Domáce publikum rozveselilo, keď v 19. minúte zápasu Nicolas Otamendi dostal gól stredom ihriska, ale jeho strela skončila na brvne. Ako posledný muž fauloval unikajúceho útočníka a dostal červenú kartu.

Zverenci Stevena Gerrarda potom strelili tri góly, ale oslabenej Benfice sa podarilo streliť minimálne jeden bod. V 77. minúte znížil Rafa Silva na 77 – 0, keď zľava zľava preletel Darwin Nunez a lopta skončila v 77. minúte. Oba tímy majú na konte sedem bodov.

READ  Začína sa slovenská hokejová Premier League

Ďuriš dostal červenú kartu, zvíťazil Lobotka

Slovenský reprezentačný útočník nebude dobre spomínať na štvrtkový zápas E-skupiny svojej Omonie Nikózia s Granadou (0: 2) Michal Ďuriš.

V 41. min dostal druhú žltú a potom červenú kartu a musel sa predčasne sprchovať. Jeho krajan Tomáš Hubočan odohral celý duel.

Omonia je v dolnej časti tabuľky s jedným bodom. Granada vedie dvojbodový náskok pred PAOK Solún, ktorý porazil PSV Eindhoven 4: 1.

V F-skupine Stanislav Lobotka tešil sa z triumfu svojho Neapola na zemi Chorvátsky Rijeky 2: 1. Klub z Vezuvu je na čele tabuľky, rovnako ako Alkmaar a Real Sociedad.

Anglické kluby vyhrávajú

Anglické tímy boli mimoriadne úspešné. V J-skupine zvíťazili hráči Tottenhamu Hotspur na pôde Ludogorca Razgrad 3: 1.

Jeden gól spôsobil aj hviezdny útočník Harry Kane, pre ktorého to bol jubilejný 200. gól v drese Spurs.

Arsenal a Leicester City majú po troch kolách stopercentnú bilanciu.

Londýnčania doma otočili zápas proti Nórke Moldeovej (4: 1), zatiaľ čo hostia im pomohli až dvoma vlastnými gólmi. Leicester si s Bragou bez problémov poradil, keď triumfoval 4: 0.

Okrem spomínaných tímov z liga majstrov na svojom konte má tiež deväť bodov Španielsky Villarreal alebo Nemec Hoffenheim.

Účastník I. Bundesliga odtajnený Liberec, v základnej zostave ktorého sa predstavili aj Slováci Jakub Hromada a Matúš Koscelník. Nezabránili však ani prehre 0: 5.

Európska liga UEFA – skupinová fáza

Skupina

• AS Rím – CFR Kluž 5: 0 (3: 0)

Ciele: 2. Mchitarjan, 24. Ibanez, 34. až 84. Mayoral, 89. Pedro

• Young Boys Bern – CSKA Sofia 3: 0 (3: 0)

• Rapid Viedeň – Dundalk 4: 3 (1: 1)

Ciele: 22. Ljubicic, 79. Arase, 87. Hofmann, 90. + 1 Demir – 7. Hoban, 81. a 90. + 6 McMillan (oba z 11 m)

• Arsenal Londýn – Molde FK 4: 1 (1: 1)

Ciele: 45. + 1 Haugen (vlastný), 62. Sinyan (vlastný), 69. Pepe, 88. Willock – 22. Ellingsen

READ  Novak Djokovič dostal zákaz vstupu do USA pre nedostatok vakcíny proti Covid

Ciele: 16. a 71. Kuchta, 43. Sima – 33. Gouiri, 90. + 3 Ndoye

• Hapoel Beer Ševa – Leverkusen 2: 4 (2: 2)

Ciele: 11. a 25. Acolatse – 5. a 75. Bailey, 39. Dadya (vlastná), 88. Wirtz

1. Slavia Praha 3 2 0 1 5: 5 6
2. Leverkusen 3 2 0 1 10: 5 6
3. Pekný 3 1 0 2 5: 9 3
4. Hapoel Beer Ševa 3 1 0 2 5: 6 3

D-skupina

• Lech Poznaň – St. Gallen Liege 3: 1 (2: 1)

Ciele: 14. Skoras, 22. a 48. Ishak – 29. Lestienne

/ Ľubomír Šatka (Lech) odohral celé stretnutie /

• Benfica Lisabon – Glasgow Rangers 3: 3 (1: 2)

Ciele: 2. Goldson (vlastný), 77. Silva, 90. + 1 Nunez – 24. Goncalves (vlastný), 25. Kamara, 51. Morelos, ČK: 19. Otamendi (Benfica)

1. Glasgow Rangers 3 2 1 0 6: 3 7
2. Benfica Lisabon 3 2 1 0 10: 5 7
3. Lech Poznaň 3 1 0 2 5: 6 3
4. Standard Liége 3 0 0 3 1: 8 0

E-skupina

• Omonia Nicosia – Granada 0: 2 (0: 1)

Ciele: 4. Herrera, 64. Suarez Charris, ČK: 41. DURIS (Omonia)

/ Tomáš Hubočan odohral celý zápas, Michal Ďuriš (obaja Omonia) hral do 41. minúty, keď získal druhý ŽK /

• PAOK Solún – PSV Eindhoven 4: 1 (0: 1)

Ciele: 47. Schwab, 56. a 66. Zivkovic, 58. Tzolis – 21. Zahavi (od 11 m)

1. Granada 3 2 1 0 4: 1 7
2. PAOK Solún 3 1 2 0 5: 2 5
3. PSV Eindhoven 3 1 0 2 4: 7 3
4. Omonia Nikózia 3 0 1 2 2: 5 1