Zábava

Evan Mice Plank in Heaven (2021) Filmová recenzia I pre film

„Táto animácia má inú dynamiku, v ktorej sa zdá, že vizuálne šokujúce obrázky pochádzajú výlučne z akčnej fantázie a niekedy sú hraničné s otravným rozprávaním.“

Táto česká animácia, ktorá bude uvedená v Spojenom kráľovstve s anglickým dabingom, je akýmsi tínedžerským Pilgrims Progress, pretože sleduje zvláštny pár myši a líšky, ktorí sa po svojej tragickej smrti vydali do zvieracieho raja.

Ak sa jej opýtate, či je Vissy Mouse „najstatočnejšia myš na svete“, nie je potrebné sa chváliť, preto schmatne kožušinu patriacu líške Whitebell a utečie pred ním. Deň otázok. Rýchlo sme zistili, prečo bola vo flashbackovom príbehu o otcovej strate v detstve, ktorá spôsobila jej hlbokú nenávisť k líškam – nielen preto, aby sa s niekým zasekla. Metaforicky, ale fyzicky, keď presahujú veľké. Dobrosrdečný Whitebell má, samozrejme, svoj vlastný príbeh, ktorý sa postupne rozširuje, keď sa dvojica rozhodne pokúsiť nájsť Vissyinho otca.

Kopírovať obrázok

V tejto animácii je iná dynamika, v ktorej sa zdá, že vizuálne úžasné obrázky pochádzajú z čisto akčnej predstavivosti a v niektorých prípadoch má hraničná línia otravné rozprávanie. Stop-motion – miestami šikovne zmiešané s CGI – pripomína elegantné detaily úžasného pána Foxa Wesa Andersona a je naplnené ohnivým teplom jesene. Magické vnemy pretrvávajú v dobrodružstvách Vissy a White Bellis, keď sa ocitnú na miestach vrátane rafinérie – vrátane jazdy na vozíku – a zábavného parku, na ktorý dohliada zaujímavý kokteil, ktorý sa môže zmeniť na vranu. Bez mihnutia oka.

Scenár, žiaľ, nezodpovedá. Namiesto toho, aby bola Vissy príšernou hrdinkou, ktorú si nedávno obľúbili ľudia ako Judy Hobbes z Jutropolisu, je prvú polhodinu neskutočne dráždivá. Pomôže viac humoru alebo menej rečí a viac chôdze a hluku. Preklad scenára je tiež veľmi americký a nájdenie malých detí, ktoré sa rozprávajú o tomto páre, „umývajú sa“, pravdepodobne vytvorí úplne iný obraz, ako bolo zamýšľané. Medzitým sú náboženské metafory naďalej vnímané, keď sa títo dvaja pokúšajú vyjednať „lesy lesov“ so svojimi vlastnými, krátkodobými duchovnými vecami.

READ  Susan D. Slanina 1971-2022 | Správy, šport, práca

Svižná kvalita animácie spolurežisérov Johna Bubeníška a Denisy Grimovej poskytuje stály pôžitok a z hľadiska nálady zastrašuje mladé cieľové publikum. Radosť ale stlmil scenár, ktorý mohol použiť ľahší nádych.

Revidované: 28. augusta 2021

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close