Zábava

EXKLUZÍVNE: Funkcia Stop-motion Nežiaduce veci a ľudia získava francúzske financovanie a podporu od Českej televízie

– Príbehy českého spisovateľa Arnošta Goldflama povedú časť portmanteau filmu v spolupráci štyroch krajín s režisérom z každej krajiny.

Nepotrebné veci a ľudia David Szukup, Leon Whitmer, Jean-Claude Rozek a Martin Smadana (© MAUR Films)

Bábkový stop-motion portmanteau film Nepotrebné veci a ľudia Získal podporu vo výške 210 000 EUR od spoločnosti Bretagne Cinema Regionálne financovanie (po získaní medzinárodnej podpory spoločného rozvoja v minulom roku v hodnote 30 000 EUR). Okrem toho bol vytvorený nový lokálny tempový fond TVR Metropola Rennes V rámci záchranného programu pre kultúrno-ekonomických hráčov podporila lokálna televízia TVR film predbežným nákupom 50 000 eur. „Táto demonštrácia dôvery bretónskych partnerov podčiarkuje ich silné spojenie so stop-motion animáciou, ktorá je hnacou silou rozvoja animovaného filmu v Bretónsku už 30 rokov,“ hovorí Jean-François Le Corre, generálny riaditeľ spoločnosti Vivment Lundy, výrobného oblečenia!. Účasť ako koproducent potvrdila aj Česká televízia a celoštátna televízia RTV Slovinsko.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Príbeh sleduje starnúceho spisovateľa, ktorý má v starobe deti a teraz sa pýta: Čo keby tu nebol, keď vyrastali? Rozhodne sa pre nich písať príbehy – jedna je kniha, ktorá vráti čitateľa späť v čase, jedna je chatrč obývaná príšerami, jedna je o dvoch sirotách a ich tete a ďalšia je o mužovi. Stáva sa kráľom vtákov. Film je natočený podľa príbehu českého umelca Arnošt GoldflamRozoznateľné podľa ich pochmúrnosti, magického realizmu a satirického zveličenia.

Štyri prepojené príbehy bude režírovať kvarteto režisérov, každý z jednej z koprodukčných krajín. Animátor a režisér Dávid Sukáb (Fimforum – Tretíkrát šťastie) beží na českej strane (pozri rozhovor), Leon Whitmer (Rozlúčka) na slovenskej strane, Jean-Claude Rosec (Dom prachu, Špinavý štvorok) sa pripája k tímu pre Francúzsko a Martin ŠmadanaPreslávil sa oceneným krátkym filmom KiteReprezentovať Slovensko.

Nepotrebné veci a ľudia Bude to film, ktorý sa prihovára k detskému aj dospelému publiku a rodinám poskytne spoločný zážitok: prostú radosť z príbehu a očarenie tejto čarovnej krajiny zázrakov,“ povedal český producent. Martin WandasMAUR Film, ktorý koprodukuje súťažný titul Annecy The Crossing [+see also:
film review
trailer
film profile
]
(Pozri článok). Výrobný proces už bol ukončený v Českej republike, zatiaľ čo Slovensko a Slovinsko plánujú spustiť výrobu v septembri 2021. Francúzska časť je v predprodukčnej fáze, pričom výroba by sa mala spustiť v januári 2022.

Nepotrebné veci a ľudia Produkovali MAUR Film (Česká republika), Artizok (Slovensko), ZVVIKS (Slovinsko) a Viviment Lundy! (Francúzsko). Film podporili Creative Europe – Media, Český filmový fond, Slovenský audiovizuálny fond, Slovinské filmové centrum, Bretagne Cinema a DVR Tempo a získal ocenenie Eurimages Co-Production Development Award v Cartoon Movie 2019 (pozri novinky). Premiéra v kinách je naplánovaná na rok 2023, pričom všetky koprodukčné oblasti sú už zabezpečené. Film zatiaľ nemá obchodného zástupcu.

Pozrite si trailer k filmu nižšie:

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close