Zábava

Česká republika: Odhalená zostava ESCZ 2023

Česká republika odhalila 5 súťažiacich v rámci ‚ESCZ 2023‘ – národné finále sa uskutoční v pondelok 30. januára o 21:00 SEČ.

ESCZ 2023: Naživo z Prahy v pondelok 30. januára o 21:00 SEČ

  • Vyššie

  • Markéta Irklová

  • Pam je králik

  • Rodan

  • Vesna

Hlasovanie bude otvorené počas podujatia cez Aplikácia EurovíziaA výherca bude vyhlásený čoskoro a uzávierka bude v pondelok 6. februára.

O víťazovi rozhodne hlasovanie verejnosti (70 % váha pripadá medzinárodnému publiku a 30 % českému publiku). Je to prvýkrát za 15 rokov, čo Česká republika použije živú šou, aby rozhodla o svojom účastníkovi Eurovízie.

Zahraniční návštevníci môžu vidieť ESCZ 2023 ako cestu Priamy prenos na oficiálnom YouTube kanáli Eurovision Song ContestČeskí diváci môžu sledovať prostredníctvom streamovacej platformy iVysílní vysielateľa ČT.

Produkčný tím tvoria ťažké váhy českého zábavného priemyslu na čele s vedúcim produkcie Cyrilom Hirschom, medzi ktoré patria Michal Udikal, Lucie Kapunová a Viktor Pruša. Hnutie bude viesť Vít Belohradský a Matthias Vorda.

Poďme sa pozrieť na umelcov…

Vyššie

Meyella, ktorá vyrastala v Prahe ako dcéra miestneho jazzového hudobníka, navštevovala tmavé, zadymené pivničné jazzové bary v centre mesta.

Keď celú noc sledovala kapely v žiariacom opare hustého cigaretového dymu, mala pocit, akoby počúvala sama, zachytená vo svetle hudby.

Keď sa vo veku 20 rokov presťahoval do Londýna, začal rozvíjať svoje vlastné produkčné schopnosti. Obdobie Meyellovej zvukovej reinvencie vylepšilo jej temný alt-popový zvuk k veľkému uznaniu.

Každý z predchádzajúcich troch singlov sa hral na BBC Introducing v Londýne, kde si Jess Issott „zamilovala“ svojím „ohromujúcim“ zvukom a udelila jej titul pre umelca.

Maella je októbrovou ambasádorkou Spotify Equals CZ&SK, jej imidž sa rozprúdil po celom Times Square.

Markéta Irklová

Markéta Irglová je hudobníčka a herečka, ktorá získala Oscara a narodila sa v meste Válaske Meserici v Českej republike. V siedmich rokoch sa Margeta začala učiť na klavíri, keďže to bol nesplnený detský sen jej mamy Jany.

READ  Taiwanský minister zahraničných vecí prehovoril k Slovensku, Českej republike | Taiwan News

V roku 2006 oslovil Marketu írsky hudobník Glenn Hansard zo skupiny The Frames, aby spolupracovala na hudbe pre krátky írsky film. Film bol tzv Raz The Frames produkoval niekdajší basgitarista a Glennov priateľ John Carney a získal Oscara za najlepšiu pôvodnú pieseň (pomaly padá) Odvtedy žije v Írsku, USA a teraz na Islande, kde v roku 2022 súťažil na islandskom národnom finále Tsongvakepnin.

Vydal 3 sólové albumy Granátové jablko (2011), Muna (2014) a Lila (2022)

Pam je králik

Palm Rabbit je česká speváčka s arménskymi koreňmi. Nepovažuje sa za skladateľku, za tvorkyňu, ktorá robí s hudbou tak trochu všetko. Režírovanie videoklipov sa preto stalo aj jeho veľkým záujmom a vníma ich ako elegantné vyjadrenie toho, ako interpretuje svoju pieseň.

Jej diela sú inšpirované jej fiktívnym strašidelným, no zároveň humorným, tragickým svetom, ktorý jej pomáha pochopiť, interpretovať a vysporiadať sa s niečím skutočným.

Hlavným cieľom jej práce je dať poslucháčom najavo, že nie sú sami, kto rozumie tomu, čo sa skutočne deje, a poskytnúť im podporu, smiech a niekedy aj slzy.

Vo svete Eurovízie je známy tým, že bol sprievodným spevákom Mikolasa Josepha na Eurovízii v Lisabone v roku 2018 a dvakrát súťažil na ESCZ v rokoch 2019 a 2020.

Má veľmi rada zvieratá. Odtiaľ pochádza názov Palmový králik.

Rodan

So svojím prvým singlom je prečZačiatkom roka 2021 sa dostal na vrchol hitparád v českých rádiách a neskôr bol nominovaný Vynález roku 2021 a bol zaradený medzi 50 optimistov českej hudby podľa vplyvného hudobného časopisu Spolubesedník.

Už vtedy bolo jasné, že RODAN je meno, ktoré si treba zapamätať – potvrdené vydaním jeho debutového albumu Vypnite okuliare V roku 2022 vyvažuje súčasný pop a indie folk so sympatickou jednoduchosťou a podmanivou intimitou a jemnosťou v majstrovskej produkcii Johna Sextisa (Ohm Square).

READ  Timothy Spall ocenený na 2023 Transylvánskom filmovom festivale - The Hollywood Reporter

Vesna

Vesna je skupina vedená speváčkou a skladateľkou Patrice Fuxovou. Počas svojho pôsobenia kapela vydala dva albumy vrátane duetu s Wojdom Dykom a Františkom Czernym.Checomor) V roku 2019 získala Vesna nomináciu na Andel Awards a ako predskokana ju vybrala škandinávska speváčka Aurora.

Vesna hudba využíva prvky folklóru až po modernú pop music. Stáli členovia kapely pochádzajú z Čiech, Slovenska a Ruska.


Krzysztof Samal, vedúci delegácie Českej republiky, povedal: „Postavenie piesní a umelcov; Keďže podstatou ESCZ je zdieľanie talentu a rozmanitosti na našej hudobnej scéne, nepodarilo sa nám vybrať 3 finalistov, ale s potešením vám môžeme odhaliť 5 finalistov, ktorí nás budú zastupovať v Liverpoole.

Zaregistrujte sa na oficiálnu súťaž Eurovision Song Contest Newsletterpredplatné Oficiálny podcastA sledujte nás na našich kanáloch sociálnych médií – Sieťové svetlo, Instagram, TIK tak, Twitter A Facebook – Najprv zistite, ako si zabezpečiť vstupenky na súťaž Eurovision Song Contest v roku 2023.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close