Zábava

Fest Ania na oslavu animácií a animátorov v The Day After Edition

– 13. ročník Medzinárodného festivalu animovaných filmov sa bude konať ako fyzické podujatie zamerané na domáce talenty

Sh_T sa deje Uvádzajú Michael Mihali a David umptumpf

13. deňTh Verzia Slovenský medzinárodný filmový festival Ania Rozširuje ponuku miestnych filmových stretnutí na mieste. Počas predstavenia plynie hlavná téma festivalu. „Chceli sme vykresliť konflikt mnohých globálnych a osobných katastrof a strát, stretnutie nových začiatkov – humorných (často čiernych), optimistických (často nepochopených) a často pokojných a plochých. Programátor vysvetľuje Eliška Doc.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Séria

Centrum slúži ako jednodňový dáždnik pre mnoho kategórií, vrátane miestnych a medzinárodných animovaných filmov krátkych filmov týkajúcich sa tejto témy. John SaskaOcenená čierna komédia Nádherné výsledky, Matúš VizárÚrazový kurz oslavovaný vo forme dystopie sci-fi o vývoji pandy Rybníky, Ako aj Štartérka-Daria Kashchiva A Oáza Animátor nominovaný na Oscara Daria Kasiva, Jeho oceňovaný krátky film s animovaným filmom o hračkách Dcéra Obrazovka bude súčasťou sekcie „FAMU v kine“.

Medzinárodná súťaž krátkych filmov festivalu si zachová svoju obvyklú štruktúru. Z 1 650 prihlášok sa do 30 minút do užšej nominácie na cenu Ania dostalo 35 animovaných krátkych filmov, medzi ktorými bol aj príbeh Českej jazykom ocenenej jazykovej novinky rotujúcej Novas archy. Sh_T sa deje Vydané Michal Mihali A David Stump. Okrem toho bude festival obsahovať ďalšie ocenenia v rámci ceny hudobného videa Ania, medzinárodnej detskej filmovej a miestnej filmovej súťaže. Jonah Mosquito (Hudobná skrinka), Marta Prokopová A Michael Blasco (Divoké zviera), Levia Susse (Pavúky) Or Vanda Rasmanova A Michael Strauss (The Tots: Rocket). Rôzne formáty a štýly animovaných filmov popisujú rôzne kategórie: krátky animovaný dokument; Súčasná abstraktná a nenaratívna animácia; Ania’s Wonderland zbiera tento rok „najbizarnejšie filmy“; „Svet už nikdy nebude rovnaký“ po sľubných filmoch Anie v Mortar; A ESSESF, najkratšia časť väčšiny krátkych filmov.

READ  Kapitán Slovenska Hamšík ukončil reprezentačnú kariéru

Okrem sekcie Svetová panoráma, ktorá obsahuje animované filmy z celého sveta, predstaví Slovenská panoráma ďalšie slovenské animované filmy vyrobené za posledné dva roky. „Výhodou súčasných cestovných obmedzení je, že priťahujú pozornosť miestnych tvorcov: tento rok sú všetci naši hostia zo Slovenska alebo susedných krajín,“ hovorí riaditeľ festivalu Ivana Suzová. „Chceli by sme tohtoročné zameranie využiť na predstavenie umelcov pôsobiacich na Slovensku, najmä jedinečných mladých tvorcov,“ dodáva. Okrem množstva miestnych filmov je tohtoročnou edíciou Domestic Animation Studio of Pictures – Veronika Obertová A Michela opíková – Kto predvedie svoje 10-ročné zamestnanie.

Medzinárodný festival animácie Ania 2020 sa koná 27. – 30. augusta v Sline na Slovensku

Prezrite si celú objednávku a vybrané obrázky Tu.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close