šport

Filip Eriksen bol vybraný na turnaj piatich krajín do 20 rokov

Filip Eriksson bude mať šancu zahrať si vo švédskom tíme na majstrovstvách sveta juniorov po tom, čo bol vybraný na generálku do českého Somutova od 9. do 12. novembra. , Švajčiarsko, Slovensko a hostiteľská Česká republika.

Oči upreté na cenu Švédsky zväz ľadového hokeja bol pozvaný na tlačovú konferenciu, aby predstavil tím. Švédsky tréner Magnus Hävelid bol taký láskavý, že v prospech našich čitateľov odpovedal na pár otázok v angličtine.

„Myslím si, že je to všestranný hráč a veľmi šikovný hráč. Môže za nás hrať buď v presilovej hre, alebo v penaltovom rozstrele. Myslím si, že práve teraz v SHL rastie. Každý týždeň robí veľké kroky a ide to.“ byť zaujímavé sledovať ho teraz v Česku,“ hovorí pán Hevelit.

Potom hovorí o Eriksenovom zotavovacom procese po minulosezónnom zranení. „Spôsob, akým prešiel systémom, naňho zapôsobil: z Tróje, dva roky v U18, potom minulý rok prestúpil do Växjö. Potom sa vážne zranil. Je to hráč, ktorý naozaj vyzerá, že hrá hokej, a ako som povedal, je chytrý. Keď si zranený, si veľmi negatívny. Zmeniť sa a nič nerobiť, ale rozhodol sa tvrdo trénovať. Keďže to bolo v jeho rukách, mohol korčuľovať a veľa cvičiť v telocvični a prispôsobovať sa prostrediu . [in Växjö] O kultúre vzdelávania.“

Pán. Hevelit dodal, že Eriksen „využil príležitosť hrať vo Vaxjo, keď boli dvere otvorené kvôli zraneniam. Pravdepodobne by mal tú možnosť aj bez zranení. Na ľade dostáva čoraz viac času; je to užitočný hráč, ktorý vie hrať na krídle aj v strede.“

Švédsko prinesie nabitý káder a NHL má hráčov do 20 rokov, ktorí by sa mohli zamerať na návrat na majstrovstvá sveta juniorov, keďže sa konajú vo Švédsku, čo by mohlo Eriksena nechať navonok pozerať sa dovnútra.

READ  IIHF odmieta ponuku Litvy na usporiadanie majstrovstiev sveta mužov

Eriksen spomenul turnaj ako veľký cieľ pre túto sezónu a je len na ňom, aby zabezpečil, že dostane svoju šancu.

Počas turnaja sa bude striedať, aby každý útočník mohol odohrať aspoň tri hry.

Kompletná zostava Švédska je nasledovná:

Poďakovanie: Švédsky zväz ľadového hokeja

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close