šport

Fortuna liga: DAC Dunajská Streda získal posily z Nemecka

dnes 10:45
|

Slovenský futbalový klub DAC Dunajská Streda podpísal s 22-ročným nemeckým obrancom Niklasom-Wilsonom Sommerom ročný kontrakt s rovnako dlhou opciou.

Tréner Bernd Storck bude k dispozícii aj na štvrtkový duel 3. predkola Európskej ligy UEFA 2020/2021 v LASK Linz.

„V prvom rade som veľmi rád za túto novú skúsenosť a posun vpred v mojej kariére. Bude to moje prvé zamestnanie mimo rodného Nemecka. Verím, že môžem pomôcť tímu, aby naďalej prosperoval a mal úspešnú sezónu.“

Desať rokov som strávil v mládežníckych tímoch 1. FC Norimberg, odkiaľ sa mi podarilo prepracovať do národného tímu. Nasledoval prestup do VfB Stuttgart, kde som dostal svoju prvú profesionálnu zmluvu. Po roku som prešiel do SG Sonnenhof Grossaspach, ktorý pôsobí v tretej bundeslige. A teraz som tu. DAC je veľký klub, páči sa mi jeho prostredie a túžba zvíťaziť. Počul som aj o fantastických fanúšikoch a teším sa na nich, “povedal Sommer pre web DAC.

„Niklas je pre nás veľmi zaujímavým hráčom. V minulej sezóne hral tretiu nemeckú ligu, predtým, ako vyrastal na Norimberskej akadémii. Získal skvelý základ pre hru pravého obrancu. Je to veľmi mladý hráč a myslím si, že má pekná budúcnosť pred ním, “ uviedol nemecký tréner Storck.

READ  Študenti ochutnajú svet, spájajú sa prostredníctvom jedla – The Reflector

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close