Technológie

Fury v LNER si účtuje 783 £ za spiatočnú cestu Newcastle-Londýn

Diskusia o relatívnych nákladoch na železničnú a vnútroštátnu leteckú dopravu zúri už roky, pričom zelení aktivisti žiadajú vyššie dane, aby ľudí odradili od používania lietadiel.

Používateľ sociálnych médií, ktorý sa na X, predtým Twitteri, volal pod rukoväťou @'MXOFO, chcel zarezervovať cestu pre dvoch dospelých, ktorí v utorok opustia Newcastle a vo štvrtok sa vrátia z Londýna.

Lee do svojej správy pre LNER zahrnul snímku obrazovky, ktorá ukazuje štandardnú spiatočnú cestu medzi týmito dvoma mestami, pričom dve simultánne cestovné v každom smere stoja 782,80 £.

Telegraph dokázal reprodukovať cestovné prostredníctvom webovej stránky LNER, doplnené o „lacnú“ značku.

„Čas najväčšieho dopytu“

Hovorca LNER o príspevkoch na Twitteri povedal: „Nedostali sme úplné podrobnosti o tejto ceste.

„Zdá sa však, že uvedené ceny sú za cestovanie v čase špičky počas období špičky dopytu.

„Alternatívne vlaky majú veľmi lacné preddavkové a 70-minútové flexibilné lístky na cestu z Newcastlu do Londýna King's Cross v závislosti od dostupnosti sedadiel.

„Vždy odporúčame zákazníkom, aby si rezervovali čo najskôr za najvýhodnejšie ceny.“

Zástancovia železníc tvrdia, že rezervácia vopred, výber presného typu lístka alebo „rozdelenie“ lístkov pridaním medzipristátí na cestu môže pomôcť cestujúcim získať konkurenčné ceny.

Labouristi prisľúbili, že v prípade víťazstva vo všeobecných voľbách znárodnia všetky osobné vlaky v Británii, a prisľúbili, že zjednodušia lístky na vlak.

Louise Haig, tieňová tajomníčka dopravy, v apríli povedala: „V súčasnosti musia cestujúci zápasiť so závratným množstvom rôznych typov lístkov a cestovného, ​​čo znamená, že neveria, že dostanú najlepšiu hodnotu. Cesta.“

Od rozpadu starých štátnych britských železníc v 90. rokoch 20. storočia počet cestujúcich vzrástol a vláda propagovala privatizáciu železníc a liberalizáciu cestovných lístkov ako úspech.

READ  AV prijímače Yamaha HDMI 2.1 sú teraz dokonalou aktualizáciou televízora pre majiteľov PS5

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close