Svet

Ghanský minister pre rozvoj mládeže a športu obhajuje väčšie investície do športu v celej západnej Afrike

Ghanský minister pre rozvoj mládeže a športu obhajuje väčšie investície do športu v celej západnej Afrike

Administráciou

Ghanský minister pre rozvoj mládeže a športu Mustafa Usif vyzval západoafrické krajiny, aby zvýšili svoje investície do športovej infraštruktúry a rozvoja s cieľom napodobniť úspech severoafrických krajín v oblasti športu. Minister Ussif sa k týmto vyjadreniam vyjadril počas prebiehajúcich afrických hier, kde v súčasnosti dominujú v tabuľke medailí Egypt a Alžírsko, pričom Tunisko a Maroko sú v top 10.

Minister Usif zdôraznil dôležitosť strategických investícií v športe a vyhlásil, že Ghana je na pokraji novej éry, v ktorej značné investície do športu prinesú hmatateľné výsledky v celej krajine. Zdôraznil, že na to, aby západná Afrika mohla súťažiť na najvyšších úrovniach a dosiahnuť väčší úspech, je nevyhnutné, aby vlády a zainteresované strany uprednostňovali rozvoj športu.

Minister Usif načrtol oblasti, v ktorých sú investície rozhodujúce pre rozvoj športu v regióne. To zahŕňa infraštruktúru – budovanie najmodernejších športových zariadení a štadiónov s cieľom poskytnúť športovcom tréningové a súťažné miesta na svetovej úrovni. Investície do základných programov s cieľom identifikovať a vychovávať mladé talenty z radov občanov zabezpečia stabilný prísun budúcich šampiónov, dodal.

Usif dodal, že na zvýšenie výkonnosti elitných športovcov sú preferované vysokovýkonné tréningové centrá s najmodernejšou technológiou a odborným školiacim personálom. Taktiež je potrebné zlepšiť športové zdravotnícke zariadenia a služby na zabezpečenie zdravia a pohody športovcov a urýchlenie procesov regenerácie a rehabilitácie.

Minister Usif zdôraznil, že uprednostnením týchto oblastí investícií môžu krajiny západnej Afriky vytvoriť prostredie, v ktorom môžu športovci vynikať na medzinárodnej scéne, ako to ukázali ich severoafrické náprotivky.

Keď Ghana vstupuje do tohto nového športového boomu, minister Usif opätovne potvrdil záväzok vlády investovať do športovej infraštruktúry a programov, ktoré budú rozvíjať športovcov a prispejú k športovému úspechu krajiny.

READ  Potopený tanker sa vracia na hladinu v egyptskom Suezskom prieplave - Správa kanálov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close