šport

Giro d’Italia 2020: Peter Sagan zhodnotil komplikovanú situáciu

dnes 09:45
|

Okrem skvelého výkonu a suverénneho víťazstva Petra Sagana v 10. etape Giro d’Italia rezonuje vo fanúšikovských aj odborných kruhoch ďalšia nemenej zaujímavá téma. Bude súčasné vydanie Giro d’Italia dokončené podľa plánu?

Mitchelton-Scott

Prečítajte si tiež

Giro d’Italia zasiahol koronavírus, dva tímy museli rezignovať, končí aj Saganov …

Pozitívne testy na koronavírusy od Stevena Kruijswijka, Michaela Matthewsa a zamestnancov niekoľkých tímov viedli k predčasnému odchodu všetkých členov Mitchelton-Scott a Jumbo-Visma a niektorí ďalší zvažujú rovnaký krok. Nastavili ostré zrkadlo pre organizáciu pretekov, ktoré sa v cyklistickej hierarchii nachádzajú na druhom mieste hneď za Tour de France.

„Momentálne sme v bode, keď sa nám to všetko vymkne spod kontroly. Boli položené otázky o priepustnosti ‚bubliny‘ na Giro d’Italia a o tom, či preteky budú trvať až do samého konca. Nikto nechce preteky ukončiť predčasne. Vzhľadom na zvyšujúci sa počet pozitívnych testov to však nemožno úplne vylúčiť. ““ napísal špecializovaný portál Cyclingnews.

Na začiatku pretekov sa niekoľko jazdcov sťažovalo, že v hoteloch, v ktorých žijú, nie sú dostatočne izolovaní od verejnosti. „Náš tím vynaložil veľké úsilie na získanie samostatných jedální, ale na chodbách a vo vstupnej hale sa stretneme s veľkým počtom hostí,“ uviedol jazdec spoločnosti Sunweb pre Čad Haga pre VeloNews.

„Bolo to pre nás šokujúce, že sme v hoteli videli stálych hostí. Vtedy sme si začali klásť otázku, či prijímajú všetky potrebné opatrenia. Pre svoju bezpečnosť a ochranu pred vírusmi môžete urobiť čokoľvek, ale to je práve slabina, ktorá môže pochovať všetkých naše úsilie, “ dodal Američan, momentálne 66. muž celkového poradia.

READ  Transfer News in Newcastle LIVE - New Acquisition Report from United

Jeho krajan Brandon McNulty (UAE Team Emirates) skončil v utorkovej etape na 2. mieste tesne za Saganom a má podobný názor ako Haga: „Všetko je teraz možné. A skutočnosť, že každý nový deň na Gire bude posledný. Zároveň to tak cítime všetci. Zároveň však vieme, že pre každého je najdôležitejšia bezpečnosť. Nielen pre cyklistov, ale aj pre ľudí v Taliansku. ““

Peter Sagan na margo tohto vydania uviedol pre Cyclingnews menej kriticky: „Situácia je taká, aká je. Za súčasnej situácie môžeme byť radi, že vôbec súťažíme. Zrušili niekoľko pretekov po reštarte sezóny, ako sú tie v Holandsku. Čo teda povedať? Myslím si, že organizátori sú robíme všetko preto, aby nás chránili. Sme vo vnútri bubliny, ale nechcem na ňu príliš myslieť. Je to niečo, čo nemôžeme zmeniť. Môžeme nosiť iba masky a umyť si ruky. “

Majiteľ 114 triumfov v profesionálnej kariére na cestách všeobecnejšie dodal, že súčasná zlá pandemická situácia sa netýka iba cyklistiky alebo športu, ale ovplyvnila celý svet. „Vy ste novinári, zatvorené reštaurácie, celá populácia. Na svete existuje veľa problémov. Ale stále jazdíme, takže sa sťažujeme ako poslední.“ dodal Sagan.

Stredajšia 11. etapa Giro d’Italia na trase Porto Sant’Elpidio – Rimini (182 km) bude mať takmer úplne rovinatý profil a iba jednu horolezeckú prémiu IV. Kategórie. Na záver sa očakáva boj plnokrvných šprintérov o víťazstvo, ktorého by sa mohol opäť zúčastniť Peter Sagan.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close