Zábava

Gitarista Red Hot Chili Peppers zomrel

22. 08. 2020 14:18 | LOS ANGELES / TASR

Členovia kapely mu poďakovali na sociálnej sieti.

Kalifornská rocková skupina Red Hot Chili Peppers.
Foto: TASR / AP

Gitarista americkej rockovej skupiny Red Hot Chili Peppers Jack Sherman zomrel vo veku 64 rokov. Členovia tejto formácie o tom v sobotu informovali na svojom účte na Instagrame. Príčina smrti Shermana však nebola spomenutá, píše Sky News.

„My v rodine RHCP by sme chceli zaželať Jackovi Shermanovi, ktorý nás opustil, pokojnú cestu do iného sveta,“ napísala hudobná formácia na spomínanej sociálnej sieti.

„Jack hral na našom debutovom albume (The Red Hot Chili Peppers), ako aj na našom prvom turné po Spojených štátoch v roku 1984. Bol to výnimočný človek a ďakujeme mu za všetky dobré a zlé časy, ako aj za všetkých iní, “uviedli členovia red Hot Chili Peppers.
Sherman sa pripojil k Red Hot Chili Peppers v decembri 1983 a nahradil zakladajúceho člena skupiny Hillel Slovak. Do skupiny sa vrátil v roku 1985.

Neskôr sa Sherman zúčastnil aj na ďalších albumoch kapely, napríklad The Abbey Road EP alebo Mother’s Milk. Spolupracoval aj s inými svetoznámymi hudobníkmi, ako sú Bob Dylan a George Clinton.

READ  'Heaven Mies Long in Heaven' znamená spojenie síl európskych animátorov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close