Technológie

Google Weather by mala byť vlastná aplikácia pre Android

Google odviedol dobrú prácu pri prepracovaní zážitku z počasia v systéme Android. Je moderný s jednoduchým rozložením, ktoré na jedinej obrazovke zobrazuje, čo sa chystá v najbližších hodinách a dňoch.


9to5 je na Googli Znova spustený newsletter Zdôrazňuje najväčšie príbehy Google s ďalšími komentármi a ďalšími poznámkami. Zaregistrujte sa na skorý prístup vo vašej doručenej pošte alebo pokračujte v čítaní nižšie 9to5Google Logout:


Počas posúvania alebo výberu dňa stráviteľné karty indikujú vietor, vlhkosť, UV index, zrážky a ďalšie. Medzitým má Google rôzne pozadia okolo obľúbeného „Froggy“, ktoré odrážajú status quo. Naozaj udržuje aplikáciu sviežu.

Pri 12-hodinových predpovediach zrážok pomáha model hlbokého učenia od Google Research a DeepMind s názvom MetNet-3, ktorý je v mojom doterajšom testovaní na rovnakej úrovni ako Apple Weather/Dark Sky.

Táto aktualizovaná skúsenosť s počasím je momentálne k dispozícii pre Pixel, ale v budúcnosti sa rozšíri na všetky zariadenia s Androidom.

Posledná aktualizácia pre Google Weather prišla v septembri 2021 a potom v októbri 2021 vyšla na Pixel. Tento redizajn využíva predchádzajúci dizajnový jazyk Material Theme od Googlu, ktorý prejdete priamo do iných aplikácií. Škoda, že modernizácia trvala tak dlho.

Keď sa teším, dúfam, že Google má skôr plán funkcií, než vstúpiť do režimu údržby počasia, kým nenastane čas na ďalšiu aktualizáciu. Radar a ďalšie widgety by mali pribudnúť vedľa zobrazenia hodinových a viacdňových predpovedí v mierke 5×1. Jedna širšia vec, ktorú by Google mohol urobiť, je priniesť počasie do viacerých aplikácií prvej strany. Už to začína robiť s hodinami a kontaktmi, ale myslím si, že pridanie do Kalendára Google s priamym odkazom na plnohodnotný zážitok by bolo naozaj zaujímavé a pomohlo by to ľuďom naplánovať si dni.

Jedna vec, ktorá by s tým mohla pomôcť, je oddelenie zážitku z počasia na celej obrazovke od Vyhľadávania Google a vytvorenie samostatnej aplikácie. Už dlho je súčasťou aplikácie Google.

Môže to byť spôsobené tým, že Google považuje počasie za rozšírenie znalostí a informácií o vyhľadávaní. Vyhľadávač má lepšie skúsenosti na webe, rovnako ako aplikácia Google pre iOS pomocou MetNet-3. To však nestačí a myslím si, že by ste ľuďom mali dať jednoduchú ikonu aplikácie vopred nahranú na každom zariadení so systémom Android. Vzhľadom na to, aká dobrá je aplikácia počasia od Apple v systéme iOS, Google by skutočne mal mať konkurenta 1:1.

Google by mal prinajmenšom upustiť od exkluzívneho Pixelu pre dva dnes dostupné miniaplikácie, pretože by to vytvorilo podstatnejší spôsob spustenia Počasia ako skratka na ploche označená ikonou Google v rohu.

Od 9 do 5 Google

Google vydáva prvú aktualizáciu AI Core pre Pixel 8 Pro

Upozornenia na ovládanie Google Cast sa teraz zobrazujú v prehrávači Android Media Player

YouTube začína verejné testovanie hernej iniciatívy „Playables“. [Update: Rolling out]

Opätovné testovanie vyhľadávacieho panela v službe Google Apps a čistenie nastavení


OnePlus 12 odhalený; Kamera Periscope, posúvač výstrahy posunutý, globálne zavedenie koncom januára

Walmart predstavuje 15 dolárovú streamovaciu tyčinku Google TV, ktorá je k dispozícii už dnes

Google vyšetruje chýbajúce súbory na Disku kvôli počítačovej aplikácii

Asistent Google „Zviera dňa“ ide cestou Doda

Google Chrome a Kalendár ukončujú podporu pre staršie zariadenia so systémom Android

Prezentácie Google majú vstavaný nástroj na nahrávanie prezentácií

Nové senzory pre inteligentnú domácnosť IKEA fungujú so službou Google Home a sú lacné

Zvyšok je 9 až 5

9 až 5 Mac: Trúfam si vesmír vziať späť moju peňaženku a kľúče

READ  Alan Wake Developer Remedy ponúka aktualizácie piatich pripravovaných projektov

Elektr: Tesla Cybertrucks priťahuje obrovské davy v showroomoch

FTC: Používame automatické pridružené odkazy, ktoré generujú príjem. Ďalej.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close