Technológie

Azerbajdžanský vesmírny a technologický festival TEKNOFEST sa začína v Baguiu

Azerbajdžanský vesmírny a technologický festival TEKNOFEST Kopnutý Štvrtok v Baku, hlavnom meste Azerbajdžanu. Coastal Boulevard a Crystal Hall Games a koncertná sála na západnom konci Boulevardu sú hlavnými miestami na privítanie návštevníkov a účastníkov slávneho festivalu.


Očakáva sa, že štvordňové podujatie priláka viac ako 200 000 divákov, z toho 500 z 33 krajín sveta. Na festival je prihlásených viac ako 1000 technických tímov a 6000 účastníkov.


Úvodný deň patril prejavom azerbajdžanského ministra digitálneho rozvoja a dopravy Rashada Nabiyeva, riaditeľa bunky CDO tureckého Baker Magina a tureckého ministra priemyslu a technológie Mustafu Varanga.


Očakáva sa, že 28. mája sa festivalu zúčastní azerbajdžanský prezident Ilham Alijev a jeho turecký náprotivok Recep Tayyip Erdogan.


„TEKNOFEST, letecký inžiniersky a technologický festival, sa po prvý raz mimo Turecka koná v Azerbajdžane. Toto je príklad priateľstva a bratstva medzi našimi krajinami,“ povedal minister Nabijev Povedal.


O účasť na Hi-Tech Jamboree sa prihlásili vývojári z celkovo 287 začínajúcich účastníkov z 32 krajín, vrátane 101 predstavených lokálnymi vývojármi v Azerbajdžane. Do finále sa dostalo 50 start-upov, z ktorých 15 pochádza zo zámorských podnikov v Spojených štátoch, Argentíne, Estónsku, Jordánsku, Egypte, Pakistane a Turecku. Medzi finalistami je aj 35 azerbajdžanských otváračov.


Víťazov osobne odovzdajú prezidenti Azerbajdžanu a Turecka.


Toto sa nazýva súťaž v kyberšporte Raketová ligaTEKNOFEST už bol ohlásený ako súčasť Azerbajdžanu 25. mája, na ktorom sa predstavia účastníci z desiatich európskych krajín vrátane Azerbajdžanu.


Na šampionáte sa do 29. mája predstaví celkovo 30 pretekárov z 10 tímov z Azerbajdžanu, Maďarska, Luxemburska, Monaka, Holandska, Slovenska, Španielska, Švédska, Turecka a Walesu. 21 delegátov sleduje vysokooktánovú súťaž v Baku. Z národných federácií v Európe, vrátane Európskej športovej federácie, jeden z organizátorov Rocket League.

READ  Trumpova „výzva na prebudenie“ pre Európu: GLOBSEC


V rámci festivalu sa uskutoční celkovo desať súťaží a výziev, najmä bezpilotných lietadiel, amatérskeho satelitného modelovania, robotiky, ale aj poľnohospodárstva, komunitných a zelených technológií a plachetníc. Tohtoročný festival predstaví súťaž „Print Skills“ v 3D tlači, startupy a štart potenciálneho investora z Azerbajdžanského Startup Summitu, ako aj iniciatívy ako Smart Karabakh hackathon na výrobu inteligentných technologických riešení pre použitie v Karabachskom regióne Azerbajdžanu. . Rocket League Esports EuroCup.


Technofest Je to prvý a jediný festival vesmíru a technológií v Turecku, najväčšia technologická súťaž na svete. Festival odštartoval v roku 2018 s 20 000 účastníkmi v 14 kategóriách a v roku 2021 prilákal takmer 200 000 súťažiacich v 35 typoch technických výziev.


Technofest v Azerbajdžane Spustený v roku 2018 je prvým zámorským ročníkom tureckého národného technologického festivalu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close