Hlavné správy

Happy Purim sa na Slovensku napriek obmedzeniam oslavoval

Napriek mnohým obmedzeniam na Slovensku počas epidémií sa obyvatelia tešili šťastnému rozmachu vrátane virtuálnej akcie organizovanej rabínom Schluchimom. Jeev A Pina Boots Združovalo Židov po celej krajine. Celý príbeh

Napriek mnohým obmedzeniam uvaleným na občanov Slovenska počas týchto epidémií viedli šabat v strednej Európe rabín Slutschim. Jeev A Pina Boots, Tento rok dosiahli svoj vlastný zázrak Purim.

Židia z celej krajiny, z ktorých mnohí žijú ďaleko od seba, sa radovali z osláv Purim, ktoré si mohli vychutnať.

Až 70 jedál Purim bolo po celej krajine distribuovaných 200 balíkov Mishlochi Manot.

Niekoľko ďalších čítaní McGilly sa uskutočnilo v ľudnatejších mestách: Piastani a Kosciuszko, čo umožnilo rodinám a jednotlivcom cestovať, aby si vypočuli McGillu.

Purim sa skončil obrovským zoomom, ktorý spojil Yidon po celom Slovensku. Účastníci si pre deti užili rôzne príbehy, hudobnú zábavu a čarovnú šou.

Odpoveď na všetko je veľmi pozitívna. Ako neskôr povedal jeden človek, nezabudneme na nás ani v epidémii a Purim môžeme sláviť aj mimo ostatných!

Rabbi a pani Stieffelovci teraz dávajú plnú paru s výrobkami pesach a zaisťujú, aby čo najviac Židov na Slovensku dostávalo shmura matsa a ďalšie potreby pesach. Bude to iný Pesach ako po minulé roky, ale Pesach si užije každý!

READ  Slovensko zakazuje zahraničné dovolenky Nezávislý

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close