Hlavné správy

Slovensko rozširuje obmedzenia týkajúce sa COVID-19 v súvislosti s nárastom infekcie

Slovensko v pondelok rozšírilo prísnu kontrolu nad koronavírusom na viaceré časti krajiny, keďže najnovšie prepuknutie nákazy sa zintenzívnilo.

Počet okresov, ktorých sa tieto opatrenia dotýkajú, sa za jediný týždeň zdvojnásobil z piatich na desať. Väčšinou sa nachádzajú na alebo blízko severného Slovenska, na hraniciach Poľska a Českej republiky.

Na Slovensku je 79 okresov.

Medzi tieto opatrenia patrí zatvorenie hotelov, barov a reštaurácií a umožnenie ľuďom nakupovať jedlo iba pri výdajných pultoch. Zatvorené sú aj fitness, zdravotné a vodné centrá.

Maximálny počet osôb, ktoré sa môžu zúčastniť na verejných zhromaždeniach, sa znížil na 100, ktorí sú plne zaočkovaní. Nosenie tvárových štítov je povinné v domácnosti aj mimo nej.

Slovensko s približne 5,5 milióna obyvateľov patrí medzi krajiny Európskej únie najviac postihnuté epidémiou. Zaznamenala približne 457 431 prípadov a 12 917 úmrtí.

Z 1 144 ľudí, ktorí sú v súčasnosti na Slovensku hospitalizovaní, je len asi 80 % čiastočne zaočkovaných alebo zastrelených.

Slovensko má jednu z najnižších zaočkovaností v Európskej únii. Menej ako 2,4 milióna ľudí je plne zaočkovaných proti korona vírusu.

READ  Chorvátsko je na čele Slovenska, Rusko je na čele kvalifikačnej tabuľky

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close