šport

Hlavné mestá v Bratislave získali známeho kanadského a poľského zástupcu

dnes 13:30
|

Slovenský hokejový klub iClinic Bratislava Capitals oznamuje ďalšie posilnenie. Účastník Rakúskej hokejovej ligy vyhral v útoku kanadský Brock Higgs a Pole Damian Kapica. Klub o tom informoval v tlačovej správe.

„Našou filozofiou v rakúskej nadnárodnej súťaži je reprezentovať slovenský hokej s väčšinou slovenskými hráčmi, ale urobili sme tieto dve výnimky, aby sme mali dostatočne kvalitný tím. Ak sa na trhu objaví kvalitný zahraničný obranca, zvážime pridanie ďalšieho personál, cudzinec, “uviedol predseda klubu Ivo Ďurkovič,

Dvadsaťosemročné centrum Higgs hral v zámorských súťažiach a má skúsenosti v rakúskej lige EBEL. Pomohol Banskej Bystrici vyhrať dva majstrovstvá v najvyššej slovenskej súťaži. „Najmä pri poslednom titule v roku 2019 bol hráčom, ktorý mal rozdiel medzi svojimi bodmi,“ uviedol Dušan Pašek, viceprezident a generálny riaditeľ klubu.

Dvadsaťosemročný krídelko lebky pracoval pre Cracovia Kraków posledných päť sezón. „Kapica je poľský národný tím a je jedným z najlepších hráčov v poľskej lige, kde pravidelne mával v priemere viac bodov ako zápasy, ktoré hral. Verím, že si v rakúskej nadnárodnej súťaži pomenuje sám seba. „ pridal Pasek.

READ  Iľja Sorokin a Islanders odstavili Rangers v Elmonte

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close