šport

Hokejový program UMass Lowell vsietil dvoch veľkých útočníkov

Libor Nemec zo Slovenska reaguje po strelení gólu Kanade počas majstrovstiev sveta juniorov v hokeji 2. januára 2023 v Halifaxe v Novom Škótsku. (AP prostredníctvom Darrena Calabrese/The Canadian Press)

LOWELL – Hokejový program UMass Lowell má v zásobe veľké vyhliadky so zaujímavým potenciálom.

River Hawks po pristátí vysokého kanadského obrancu dostali verbálne záväzky od dvoch impozantných útočníkov.

Jeden, Libor Nemec, je zo Slovenska. 6-noha-3, 187-libier standout bude hrať túto sezónu za United States Hockey League’s Green Bay. Green Bay vysadil Nemca v nedeľnom obchodnom stretnutí s Omaha Lancers.

Nemec odohral v minulej sezóne za Omahu 25 zápasov, pričom v 25 zápasoch nazbieral 12 bodov. Nemec má bohaté medzinárodné skúsenosti, Slovensko reprezentoval na viacerých turnajoch, najmä na Majstrovstvách sveta juniorov 2022-23.

Otestoval svoje schopnosti proti niektorým z najlepších mladých talentov na svete, nazbieral šesť bodov v piatich zápasoch a sledoval ich doma v Novom Škótsku. Svojim tímom vyrovnal skóre.

2. januára vo štvrťfinále Nemec zažiaril na medzinárodnej scéne, keď spolu so Slovenskom dali prípadným šampiónom Kanade všetko, čo mohli zvládnuť. Nemec strelil dva góly vrátane vyrovnávajúceho a vyrovnal stav stretnutia na 3:3. V predĺžení sa Kanada presadila gólom od najlepšieho mladého hráča sveta Connora Bedarda.

V nedeľu sa Green Bay vysporiadal s výberom z 1. fázy tretieho kola a 2. kola fázy 2 v roku 2025 a budúcimi úvahami o pristátí Nemca.

River Hawks za posledné desaťročie úspešne získavali európskych hráčov.

Do Lowellu sa vráti budúcu jeseň.

Druhým najnovším záväzkom je Easton Jacobs, ktorý tu bude niekoľko sezón vzhľadom na svoj vek (17), no má veľa výhod.

Jacobs 6-2, 190 libier bude v tejto sezóne korčuľovať za Sioux City z USHL. V minulej sezóne mal v 63 zápasoch s tímom Little Caesars 16U AAA v Muskegon, Michigan, 26 gólov a 59 bodov.

READ  Víkend futbalového playoff 6. okresu sa začína nepokojmi

Odohral dva zápasy s reprezentáciou USA do 17 rokov. Neočakáva sa, že by sa Jacobs vrátil do Lowellu o ďalší rok alebo dva.

Záväzky Nemca a Jacobsa prichádzajú po tom, čo River Hawks vysadili 17-ročného obrancu Rowana Guesta, ktorý v minulej sezóne hviezdil v tíme Pacific Coast Academy U18. Rodák zo Saskatoonu, Sask., má 6-5 a váži 180 libier.

River Hawks 2023-24 trénujú na nadchádzajúcu sezónu. Začínajú dvojzápasovým úsekom od 7. do 8. októbra v Anchorage na Aljaške.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close